Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-05-17 | Ostatnia aktualizacja: 2007-05-17
Chiny: Monitoring największych trucicieli rzek

Chiny: Monitoring największych trucicieli rzek
Plany wprowadzenia automatycznego, całodobowego monitoringu zanieczyszczeń zdradził 8 maja w Pekinie Zhou Shengxian, dyrektor chińskiego State Environmental Protection Administration (SEPA). Dotychczas pojawiało się wiele krytycznych uwag do działalności SEPA. Chodziło przede wszystkim o to, że po przeprowadzonej kontroli firmy wyłączały nowoczesne, kosztowne w utrzymaniu instalacje oczyszczające i wrzucały ścieki prosto do rzek. W opinii Zhou system kontroli w czasie rzeczywistym pozwoli na uniknięcie tych nagannych praktyk, tym bardziej, że nagminne łamanie limitów zanieczyszczeń będzie skutkowało odebraniem rządowych dotacji. Kontroli poddawane będą również miejskie oczyszczalnie ścieków.
W 11 Planie Pięcioletnim (lata 2006 – 2010) władze Chin wprowadziły zapis o ograniczeniu emisji głównych zanieczyszczeń o 10 procent. Jak dotąd już w pierwszym roku Planu nie udało się osiągnąć zaplanowanych 2 procent ograniczenia zanieczyszczeń.
W ostatnim raporcie SEPA przeczytać można, że w 2006 roku w Chinach emisja dwutlenku siarki do atmosfery wyniosła 465 tys. ton (wzrost o 1.8 proc.), Chemiczne Zapotrzebowanie Tlenu (ChZT), jeden ze wskaźników określających zanieczyszczenie wody, wyniosło 14.31 milionów ton (wzrost o 1,2 proc.).
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Water World

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.plCzystość wody jest pojęciem rozumianym na wiele sposobów. Dla osoby zażywającej kąpieli w jeziorze ważny będzie brak chemicznych...
-
Ładunek organiczny pod kontrolą
Dla każdej firmy, która produkuje ścieki przemysłowe, wielkość ładunku organicznego ma bardzo duże znaczenie. Pomiar ładunku ChZT jest...
-