Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-16   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-16
Dąbrowskie Wodociągi napędzają biegaczy
Ilustracja nadesłana (Dąbrowskie Wodociągi)
Ilustracja nadesłana (Dąbrowskie Wodociągi)

W niedzielę odbyła się XII edycja Półmaratonu Dąbrowskiego, jednej z najważniejszych imprez biegowych w regionie, wzięło w nim udział ponad tysiąc biegaczy. W rywalizacji odbywającej się przy pięknej, słonecznej pogodzie najlepszy okazał się Kenijczyk Elijah Wambua z czasem 01:04:57, najszybszym Polakiem był Mateusz Mrówka, który zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet pierwsza była Kenijka Ruth Mbatha. Partnerem imprezy były Dąbrowskie Wodociągi, które dostarczyły wodę z kranu dla biegaczy.

Półmaraton wystartował ze stadionu w Ujejscu, by zakończyć się pod Halą Widowiskowo-Sportową w centrum Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy towarzyszącego zawodom biegu Nordic Walking startowali natomiast nad jeziorem Pogoria III. Wśród nich najlepszy okazał się Piotr Niechwiejczyk.

Biegacze nie mogli narzekać na pogodę: niemal równo ze startem zawodów nad Dąbrową Górniczą zaczęło świecić piękne, wiosenne słońce. W połączeniu z malowniczą trasą biegnącą w pobliżu jezior Pogoria III i Pogoria IV warunki dla sportowej rywalizacji były niemal idealne.

Charakterystycznym elementem półmaratonu były punkty na 6, 11 i 16 kilometrze z orzeźwiającą wodą z kranu, którą dostarczył współorganizator Dąbrowskie Wodociągi. To element kampanii „Piję wodę z kranu" przekonującej mieszkańców, że woda dostarczana na co dzień do kranów w Dąbrowie Górniczej jest smaczna, zdrowa i tania – 1,5 litra to koszt około jednego grosza. Woda dostarczona na półmaraton pochodzi ze studni głębinowych obszaru jurajskiego, zawiera 460 mg składników mineralnych na litr niezbędnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu.

 (gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :