Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-04-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-23
Elektryczne ogrzewanie podłogowe - sprawdź w jakich cenach można je wykonać
Elektryczne ogrzewanie podłogowe - sprawdź w jakich cenach można je wykonać

Decyzja o zamontowaniu elektrycznego ogrzewania podłogowego tylko w nielicznych przypadkach poparta jest względami ekologicznymi. Na ogół inwestorzy kierują się ceną samej instalacji oraz całkowitym rachunkiem ekonomicznym.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – czy jest opłacalne

Jeśli weźmiemy pod uwagę miesięczne rachunki za ogrzewanie prądem (ogrzewaniem podłogowym) i gazem, zobaczymy, że kształtują się one na tym samym poziomie. Jednak sam koszt wykonania instalacji elektrycznej ogrzewania podłogowego jest niższy niż w przypadku instalacji gazowej. Już na etapie inwestycji ogrzewanie podłogowe wygrywa cenowo z gazowym. I to właściwie najlepsza w tej chwili oferta na rynku (Sprawdź zamel.com). Tańsze są tylko paliwa typu węgiel, drzewo czy koks, jednak wymagają większych nakładów pracy własnej, w konsekwencji są dosyć uciążliwe.

mata-grzejna-zamel.jpg

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – dlaczego warto wybrać

Jedną z niekwestionowanych zalet elektrycznego ogrzewania podłogowego jest jego całkowite zautomatyzowanie. Raz zamontowane maty grzejne, jeśli są prawidłowo położone, mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat. Wystarczy regulator temperatury i możemy zapomnieć o konieczności ogrzewania pomieszczenia, wszystko dzieje się samo.

Ogrzewanie elektryczne jest bardzo wydajne. Maty nagrzewają się w krótkim czasie i ciepło bardzo szybko zaczyna rozchodzić się równomiernie po całym pomieszczeniu lub domu. Zamontowanie mat grzejnych pod całą powierzchnią podłogi niweluje powstawanie stref niedogrzanych lub przegrzanych, co ma niebagatelny wpływ na komfort termiczny. Nie bez znaczenia jest też przyjemność z chodzenia boso po ciepłej podłodze – nie oszukujmy się, to właśnie dlatego wiele osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe.

zestaw-mata.jpg

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – ile kosztuje montaż

Montaż instalacji pod elektryczne ogrzewanie podłogowe zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, czy ma to być ogrzewanie podstawowe, czy dodatkowe. Równie ważne jest, czy będzie montowane w całym domu, czy tylko w wybranych pomieszczeniach. Na koszty ogrzewania podłogowego elektrycznego składają się nie tylko maty i przewody, ale też izolacja termiczna i urządzenia typu sterownik lub regulator temperatury. Trzeba też wziąć pod uwagę różnice w cenach i jakości poszczególnych urządzeń. Ogólnie można założyć, że koszt 1 m² ogrzewania podłogowego elektrycznego zamyka się w przedziale 80 – 400 zł. Rozpiętość cenowa jest spora, ale trzeba też pamiętać, że im większą powierzchnię chcemy ogrzać, tym niższa będzie cena za jeden metr.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
zamel.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.