Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-04-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-04-23
Fundusz Kropli Beskidu
Fundusz Kropli Beskidu
Fundusz Kropli Beskidu
Każdy wartościowy pomysł dotyczący ochrony zasobów wodnych Beskidu ma szansę na wsparcie Funduszu Kropli Beskidu.

Termin składania wniosków upływa 25 kwietnia 2007 roku. W programie mogą wziąć udział, tak jak w roku ubiegłym, organizacje pozarządowe z gmin Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro, działające na rzecz ochrony środowiska bądź rozwoju lokalnego. Mogą to być też inne instytucje, jak np. szkoły samorządowe i społeczne, przedszkola, domy kultury, kluby młodzieżowe i sportowe, harcerze czy koła zainteresowań przy szkołach.

W tegorocznej edycji konkursu regulamin Funduszu Kropli Beskidu, zawiera ważne nowości. Grant na nowe inicjatywy to kwota do 7 tysięcy złotych, jeżeli jednak organizacja, która w poprzednich edycjach zrealizowała pomyślnie projekt, może ubiegać się o dotację sięgającą aż 12 tysięcy złotych.

W momencie zgłaszania się do konkursu nie trzeba mieć gotowego projektu, liczą się pomysły. Organizatorzy programu będą wspomagać uczestników w trakcie realizacji przedsięwzięcia. Zostaną zorganizowane dla uczestników warsztaty, mające na celu przygotowywanie i planowanie projektów, a także sposob ich realizacji oraz rozliczanie otrzymanych z Funduszu środków finansowych.

Przy ocenie projektów będą uwzględniane następujące kryteria:
1. praktyczny charakter proponowanych działań, które przyczynią się do poprawy stanu i poszanowania zasobów wodnych, przynosząc wymierne korzyści dla społeczności lokalnych;
2. aktywne angażowanie mieszkańców oraz instytucji lokalnych w planowanie i realizację projektu;
3. dostarczanie praktycznych umiejętności lokalnym liderom tak, aby mogli się podjąć aktywnej roli w planowaniu i realizowaniu projektów;
4. budowanie partnerstwa mającego na celu angażowanie przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego w działania wspólne na rzecz poszanowania zasobów wodnych, jako impuls dla rozwoju zrównoważonego.

Pod uwagę zostaną też wzięte tzw. kryteria uzupełniające. Spełniając je zwiększa się swoje szanse na wyższą dotację. Te kryteria to:
1. kontynuacja działań w latach kolejnych;
2. mobilizowanie dodatkowego wsparcia finansowego i/lub rzeczowego (np. praca wolontariuszy) od władz lokalnych, organizacji pozarządowych, firm, osób indywidualnych oraz innych darczyńców;
3. wkład w promocję tradycji regionu.

Głównym celem działalności Funduszu, który powstał w 2005 roku, jest zaangażowanie jak największej liczby osób, firm i instytucji w prace na rzecz ochrony zasobów wodnych i walorów przyrodniczych Beskidu Sądeckiego. Dzięki środkom Funduszu Kropli Beskidu zrealizowano ponad 20 cennych projektów na terenie gmin Muszyna, Krynica Zdrój, Piwniczna Zdrój oraz Rytro.

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
samorzad.pap.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także