Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-01-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-11
Innowacyjne rozwiązania do Twojego gospodarstwa: Wydajny zbieracz kamieni
Innowacyjne rozwiązania do Twojego gospodarstwa: Wydajny zbieracz kamieni

Usuwanie kamieni jest pracą cykliczną powtarzającą się co roku, sezonowe prace uprawowe wpływają na wydobywanie się kamieni do wierzchnich warstw gleby. Zbieranie kamieni z pola jest żmudną i bardzo czasochłonną pracą, dlatego najlepiej wykorzystać w tym celu odpowiednio zaprojektowane maszyny.

 

Maszyna do zbierania kamieni – czym się charakteryzuje?

Zbieracz kamieni (zob. https://agrihandler.pl/zbieracze-kamieni/) jest wyposażony w specjalny element nagarniający, na który składają się zęby wychwytujące kamienie, które są następnie przekazywane do specjalnych pojemników. Czasami maszyna do zbierania kamieni jest wyposażona w przenośniki, które umożliwiają transportowanie kamieni do przyczepy znajdującej się obok. Najlepiej, jeśli ma hydrauliczny napęd kierujący moc urządzenia tam, gdzie zapotrzebowanie jest największe, co zapobiega awariom zbieracza kamieni, jeśli zostanie zablokowany. Zęby wytrzymują ruch wsteczny, usytuowane są na różnej wysokości, aby nie dochodziło do zaklinowania się kamieni.

Maszyna do kamieni powinna pracować na odpowiedniej głębokości, optymalna głębokość wynosi około 7 cm, głębsza praca może powodować nadmierne rozpylenie, co nie jest korzystne dla struktury gleby. Automatyczna regulacja głębokości umożliwia wykonywanie pracy nawet przy słabej widoczności. Ważnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest także szerokość robocza zbieracza kamieni, pojemność zbiornika, a także wydajność pracy. Maszyna do zbierania kamieni powinna się charakteryzować bardzo solidną konstrukcją, elastycznością w pracy i dużą odpornością na szkodliwe czynniki mechaniczne z zewnątrz. Dobrą cechą jest możliwość wymiany zębów, kiedy się zużyją lub uszkodzą.

 

Zbieracz kamieni – dlaczego jego praca jest taka ważna?

Kamienie na polach uprawnych są przeszkodą nie tylko dla rolników, ale i dla roślin. Zbieranie kamieni z pola jest niezbędne, ponieważ powodują one dużo gorszy dostęp do wody, składników odżywczych i słońca, co w efekcie prowadzi do słabych plonów. Wydostanie się spod warstw zalegającego gruntu, a następnie kamieni może być dla niektórych roślin wyjątkowo trudne. W niektórych luźniejszych rodzajach gleby kamienie szczególnie prędko przedostają się ku górze, co wynika z naturalnych ruchów płyt tektonicznych ziemi.

Kamienie powodują też niepotrzebne tarcia i uszkodzenia pracujących maszyn rolniczych, dlatego zbieranie kamieni z pola powinno odbywać się przy pomocy zbieracza kamieni. Praca rąk ludzkich jest coraz bardziej cenna, zwłaszcza jeśli gospodarstwo rolne posiada sporą powierzchnię.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
agrihandler.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.