
System wentylacji, odpylania i odoryzacji realizowany dla Hali Sortowni w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie (ZUOS Tczew) jest pierwszym takim systemem w Polsce, a nawet prawdopodobnie w Europie.
Wszystko zaczęło się od badań prowadzonych wspólnie z Wydziałem Toksykologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Analizy składu powietrza odbywały się w Hali Sortowni jak również na jej dachu, w specjalnie skonstruowanym do tych celów modelu badawczym.
Badania te, oprócz dokładnego określenia związków chemicznych zawartych w powietrzu, miały za zadanie pozwolić na dobranie najskuteczniejszej mieszaniny węgla aktywnego jaka zostanie użyta do fazy odoryzacji.
Podpisanie umowy o Partnerstwie Innowacyjnym z ZUOS Tczew nastąpiło 7 kwietnia 2017 roku.
Wtedy właśnie rozpoczęła się druga faza projektu czyli montaż urządzeń. Koncepcja przygotowana przez dr inż. Andrzeja Staniszewskiego zakładała montaż 3 niezależnych systemów, z których każdy składał się z systemu wentylacji, odpylania i dezodoryzacji.
Montaż zakończył się odbiorami oraz rozruchem urządzeń, który nastąpił 19 lipca. W tym samym dniu wykonano również badania tzw. zerowe wspólnie z GUMed. Projekt wszedł w ostatnią fazę, która skupi się na badaniach umożliwiających stworzenie instrukcji optymalnego zarządzania złożem węgla aktywnego w warunkach nie modelowych
Ecol-Unicon, jako Generalny Wykonawca Inwestycji, do współpracy zaangażował partnerów: firmę SCROL, która realizowała montaż urządzeń oraz spółkę BIOPRO odpowiadającą za realizację badań.
Więcej na temat zastosowanej technologii na: http://ecol-unicon.com/aktualnosc/realizacja/system-neutralizacji-dla-....
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- Ecol-Unicon Sp. z o.o.

Czytaj także
-
Jak wybrać dygestorium?
Kiedy już podjęliście Państwo decyzje o zakupie nowego dygestorium do Waszego laboratorium, warto się zastanowić jakie konkretnie ma ono być....
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
-
-
-
-