Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-04-16   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-16
MPWiK włączyło się w obchody 90. urodzin warszawskiego ZOO
Mat. pras.
Mat. pras.

11 marca Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie obchodził 90. urodziny. W obchody zacnej rocznicy włączyły warszawskie wodociągi, które gasiły pragnienie wszystkich obecnych warszawską kranówką. Pan Kropelek częstował z kolei karmelowymi krówkami.

Stoisko wodociągów działało od godz. 11:00 do 16:00 w budynku hipopotamiarni. Można było przy nim zapoznać się z ofertą edukacyjną Spółki oraz wziąć udział w warsztatach dotyczących wody. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie, który polegał na namalowaniu hipopotama Hugo - maskotki spółki.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt nie licząc blisko 10 000 ryb i niepoliczalnych bezkręgowców, przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP (program realizowany przez europejskie ogrody zoologiczne). Od wielu lat należy do WAZA i EAZA, czyli do prestiżowych organizacji zrzeszających ogrody zoologiczne i akwaria w Europie i na całym świecie.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
mpwik.com.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :