Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-05-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-06-04
Nowe ekologiczne wydarzenie w portfolio Grupy MTP
Ilustracja nadesłana (przez Grupa MTP)
Ilustracja nadesłana (przez Grupa MTP)

Tegoroczna jesień na poznańskich targach zapowiada się bardzo ekologicznie. W październiku po raz pierwszy odbędzie się event ECO-TRENDS, ale pierwsze webinarium w ramach tego wydarzenia zaplanowano już w tym tygodniu.

ECO-TRENDS to event proekologiczny skupiający przedstawicieli rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, start-upów, dużych społecznie odpowiedzialnych marek, pasjonatów idei zrównoważonego rozwoju oraz wszystkie grupy społeczne. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną m. in. najbardziej ekologiczne innowacje polskich miast, programy mające na celu poprawę jakości powietrza, a także projekty organizacji pozarządowych.

– Odpowiedzialne firmy, przedsiębiorstwa i instytucje nie mogą pozostać obojętne na zmiany klimatyczne, które coraz bardziej oddziałują na poszczególne branże. Jak sprostać rosnącym wyzwaniom? Odpowiedź jest prosta – potrzebne są efektywne i innowacyjne rozwiązania. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Grupa MTP organizuje w dniach 21-24 października event ekologiczny ECO-TRENDS. Jego ideą jest promowanie i propagowanie ekologicznych zachowań w życiu codziennym, jak i biznesie – mówi Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

Celem wydarzenia jest również edukacja ekologiczna w zakresie m. in.: poprawnej segregacji odpadów (zwłaszcza bio i zielonych), energetyki prosumenckiej, efektywności energetycznej, elektromobilności.

– ECO-TRENDS powstało z poczucia odpowiedzialności za Planetę, na której żyjemy. Naszą misją jest zaprezentowanie ekologicznego stylu życia poprzez edukację, promocję postaw w duchu eko, a także pokazanie społecznie odpowiedzialnych marek – wyjaśnia Paulina Pietrzak, dyrektor projektu. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne konferencje, warsztaty, panele dyskusyjne i akcje ekologiczne na specjalnie przygotowanych scenach tematycznych: społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR), organizacje pozarządowe (NGO), edukacja ekologiczna, start-upy, klimat i elektromobilność.

Oprócz teorii, ram prawnych, dofinansowań, możliwości rozwoju w strefie elektomobilność zaprezentowane

zostaną pojazdy elektryczne oraz infrastruktura do ich ładowania. Odbędą się także jazdy testowe pojazdami elektrycznymi. Wydarzeniu ECO-TRENDS towarzyszył będzie Kongres MOVE – International Mobility Congress, poświęcony wiodącym trendom w branży e-mobility i kreujący debatę w zakresie prognozowanych zmian zachodzących na rynku automotive. – ECO-TRENDS będzie platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność. Dyskusji, aranżowanej w ramach Kongresu MOVE, w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także fani motoryzacji – zaznacza Martyna Dera, dyrektor projektu.

Posiadanie, zysk, korzyść czy ekonomia współdzielenia i ekonomia daru?

Ekonomia współdzielenia zyskuje na popularności i wzbudza coraz większe zainteresowanie społeczeństwa. Przykładów współdzielenia jest wiele. Dzielić można się jedzeniem, ubraniami, książkami, sprzętem AGD, a nawet pojazdami. Sharing economy to dobre narzędzie budowania lokalnej społeczności i rozwoju inteligentnych miast. Ekonomia współdzielenia to również znaczący element gospodarki o obiegu zamkniętym.

W ramach ECO-TRENDS na fanpage wydarzenia (@EventECOTRENDS) 28 maja o godz. 18:00 odbędzie się webinarium „Dzielenie się czy dawanie? Ekonomia na dziś". Czym jest ekonomia współdzielenia, a czym ekonomia daru? Jakie są trendy i możliwości rozwoju? Na pytania te na podstawie własnego doświadczenia odpowiedzą Kalina Olejniczak, współzałożycielka Po-Dzielni oraz Katarzyna Wągrowska, autorka książki „Życie zero waste".

Eko(logiczne) powiązania

Równolegle z ECO-TRENDS odbędą się targi biznesowe POLECO oraz GREENPOWER (21-23.10.2020). Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO to najważniejsze wydarzenie dla branży ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki komunalnej. Każdego roku targi przyciągają do Poznania wystawców oraz zwiedzających z całego świata. Podczas POLECO przedsiębiorcy, instytucje samorządowe i przedstawiciele nauki prezentują innowacyjne rozwiązania, technologie, usługi i produkty z zakresu szeroko rozumianej ekologii. Targi POLECO to także miejsce spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń przedstawicieli branży, izb i stowarzyszeń.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER to największe wydarzenie związane z odnawialnymi źródłami energii w Polsce. Umożliwiają zdobycie wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych związanych z odnawialnymi źródłami energii. Podczas wydarzenia przedstawiane są nowoczesne produkty, usuługi i rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, biogazu, biomasy, energii wiatrowej, wodnej oraz geotermalnej, a także biopaliw.

ECO-TRENDS
21-24.10.2020, Międzynarodowe Targi Poznańskie
www.eco-trends.pl

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
Grupa MTP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także