Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-27
Ostatnia fala upałów tego lata? Wodociągi rozdają darmową wodę dla ochłody
Ilustracja nadesłana (Dąbrowskie Wodociągi)
Ilustracja nadesłana (Dąbrowskie Wodociągi)

To być może ostatnia fala upałów tego lata... i ostatnia okazja by przyłączyć się do ekologicznej akcji Dąbrowskich Wodociągów. W jej ramach plażowicze w Dąbrowie Górniczej wypili już niemal 60 tysięcy litrów wody prosto z kranu. Orzeźwiająca, darmowa woda dla ochłody płynie przez całe wakacje z dystrybutorów ustawionych przy plaży nad zbiornikiem wodnym Pogoria III. Woda pochodzi z jurajskich ujęć głębinowych, jest bogata w minerały, a co za tym idzie skutecznie nawadnia nasz organizm. Organizator akcji - Dąbrowskie Wodociągi – przekonuje w ten sposób, że picie bezpiecznej i zdrowej wody z kranu to sposób na ograniczenie zużycia plastikowych opakowań. A przy tym spora oszczędność – 1,5 litra wody z sieci kosztuje około 1 grosza.

Plaża, relaks i orzeźwienie

Pogoria III to jeden z najpopularniejszych zbiorników wodnych w woj. śląskim. Codziennie tysiące ludzi z całego regionu przyjeżdża tu wygrzewać się na plaży. Podczas trwającej fali upałów szczególnie ważne jest by dbać o dobre nawodnienie organizmu, dlatego dystrybutory z darmową wodą doskonale się tutaj sprawdzają.

Dystrybutory pracują od godz. 10:00 do 18:00. A ponieważ akcja ma proekologiczny charakter, Dąbrowskie Wodociągi dostarczyły do nich kubki wyprodukowane z papieru.

Woda z kranu jest trendy

- Kiedyś unikaliśmy picia wody z kranu, a dziś napełniamy nią bidony wielokrotnego użytku. A skoro woda z sieci w Dąbrowie Górniczej jest bardzo dobrej jakości, to jej picie jest świetnym sposobem na ograniczenie zużycia plastikowych jednorazowych opakowań. Przy tym to spora oszczędność - 1,5 litra kosztuje tylko 1 grosz – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Co ważne woda z sieci wodociągowej w Dąbrowie Górniczej jest bezpieczna i zdrowa. Dąbrowskie Wodociągi czuwają nad jej jakością przeprowadzając średnio około 1300 badań miesięcznie na całej, liczącej kilkaset kilometrów sieci. Mało tego, codzienne testy wykonują wodni sommelierzy, sprawdzając smak i zapach wody.

Liczy się co pijemy

Odpowiednie nawodnienie w czasie upałów jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. W sezonie letnim możemy potrzebować nawet dwa razy więcej płynów. Musimy jednak zwrócić uwagę nie tylko na to ile pijemy, ale również co pijemy. Najzdrowsza jest woda niegazowana, zawierająca odpowiednie minerały, m.in. magnez, sód i wapń.

Właśnie taką wodę dostarczają Dąbrowskie

Wodociągi mieszkańcom miasta. W większości pochodzi ona z ujęć głębinowych skąd jest wydobywana przez specjalne studnie głębinowe sięgające nawet 150 metrów pod ziemię.

Żar leje się z nieba? Wodociągi zapraszają pod prysznic

Najlepiej byłoby wskoczyć do jeziora, żeby się schłodzić. Idąc do pracy czy na spotkanie byłoby to jednak niemałym wyzwaniem. Dlatego Dąbrowskie Wodociągi zachęcają do skorzystania z prysznica pod kurtynami wodnymi. W czasie upałów to obowiązkowy punkt np. podczas spaceru z psem i lubiane przez dzieci miejsce zabaw.

Kurtyny wodne zlokalizowane są w sześciu miejscach:

• na Placu Wolności przy Pałacu Kultury Zagłębia
• na pasażu handlowym w centrum miasta przy ul. 3 Maja
• w Parku Hallera: od strony ul. Kościuszki oraz od strony os. Adamieckiego
• na Placu Bema
• na os. Manhattan (rejon ul. Piłsudskiego 36)

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :