Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2014-08-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2014-08-20
Poleko: porozmawiajmy o wodzie

Najbliższe targi POLEKO (14-17.10.2014 r.) będą okazją do zweryfikowania najnowszych trendów z zakresu ochrony środowiska, także z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

Spotkanie na szczycie

W tym roku targi Poleko będą gościć decydentów z zakresu ochrony środowiska z wielu krajów, a to za sprawą międzynarodowej konferencji organizowanej przez Ministerstwo Środowiska pt. „Budowanie zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami". Odbędzie się ona 16 października. Dyskusje będą dotyczyć rozwoju oraz wdrażaniu zielonych technologii. Pierwsze spotkanie w tym zakresie odbyło się podczas szczytu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (tzw. Inicjatywa 16+1) w listopadzie ub.r. w Bukareszcie. Szczyt polski odbywa się w tym roku właśnie w Poznaniu podczas targów Poleko.

Celem spotkania będzie udostępnienie jego uczestnikom platformy, która ułatwi dialog pomiędzy samorządami a biznesem (przedsiębiorstwa). Sesja poranna poświęcona będzie wymianie doświadczeń (prezentacja m.in. Akceleratora Zielonych Technologii Greenevo), popołudniowa – to spotkania typu business-to-business dedykowane w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Po raz drugi na targach Poleko odbędzie się debata pt. „Ekologia w jedności z ekonomią", do udziału w której zostali zaproszeni byli Ministrowie Środowiska: Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak, Jan Szyszko oraz Stanisław Żelichowski.

Będzie to niezwykła okazja, aby na harmonizowanie ekologii i ekonomii spojrzeć z perspektywy 25 lat bezprecedensowych zmian w obu tych dziedzinach. Konferencja odbędzie się 14 października, a jej moderatorem będzie prof. Andrzej Mizgajski. Program wydarzeń Poleko na www.poleko.mtp.pl

W nurcie eco

Na ekspozycji Poleko będzie można znaleźć rozwiązania z zakresu: melioracji i ochrony przeciwpowodziowej, systemów i urządzeń zaopatrzenia w wodę, ochrony przed zanieczyszczeniami, oczyszczania wody i ścieków, technologii ulepszania środowiska wodnego, aparatury kontrolno-pomiarowej i uzdatniania wody, oczyszczania wody i ścieków (metodami fizycznymi oraz biologiczno-chemicznymi), systemów kanalizacyjnych, sieci i przepompowni, inżynierii wodnej, energetyki wodnej oraz energetycznego zagospodarowania osadów ściekowych czy też przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dopełnieniem ekspozycji branży wodno-ściekowej na POLEKO będą również instytucje realizujące programy finansowe i doradcze, jak: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Gospodarki, GDOŚ, GIOŚ, NFOŚiGW, WFOŚiGW Poznań, Bank Ochrony Środowiska, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Na targach będzie można dowiedzieć się m.in. jak inwestorzy mogą otrzymać wsparcie finansowe na proekologiczne inwestycje w sektorze wodno-ściekowym.

Dodatkowo międzynarodowej wymianie doświadczeń, także z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej, będą sprzyjać wystąpienia narodowe, które na Poleko zaplanowały już takie kraje, jak: Niemcy, Szwajcaria, Norwegia, Austria, oraz po raz pierwszy – Węgry.

Przestrzenią, na którą warto będzie zajrzeć będzie Miasteczko Ekologiczne, którego Partnerem Głównym jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Na stoisku GIOŚ każdego dnia odbywać się będą dyżury specjalistów, którzy będą odpowiadać na pytania inwestorów przygotowujących się do realizacji inwestycji mających wpływ na środowisko.

Targom Poleko towarzyszyć będzie Kongres Envicon, gdzie w 13 października zostaną omówione tematy z zakresu gospodarki wodno-ściekowej (główne panele to: rozwój infrastruktury wodno-ściekowej w miastach oraz modele gospodarki ściekowej w Polsce). Program Kongresu na stronie: www.envicon.abrys.pl

(gz)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także