Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-02-16 | Ostatnia aktualizacja: 2009-02-16
Przebudowa leszczyńskiej wieży ciśnień na ośrodek edukacji o środowisku

Przebudowa leszczyńskiej wieży ciśnień na ośrodek edukacji o środowisku
W pobliżu znajdują się szkoły oraz uczelnie. Część uczniów jest w stanie dotrzeć tu na zajęcia w czasie kilkuminutowej przerwy – dodaje Jacek Schubert. – W planach jest stworzenie m. in. sali biologii wody z akwariami obrazującymi życie w zbiornikach wodnych i modelem obiegu wody. W zbiorniku powstanie sala audiowizualna, w której filmy będą wyświetlane na całym obwodzie wieży.
Wodociągi chcą również stworzyć w wieży małe planetarium oraz stację meteorologiczną, jak również galerię widokową. Przy wieży z kolei powstanie plac zabaw i doświadczeń wodnych dla dzieci, a jeśli znajdzie się jeszcze miejsce – również biblioteka. Obok ma też zostać wybudowana sala audytoryjna mogąca pomieścić ok. 70 – 100 osób.
Obok istniejącej wieży musimy wybudować drugą, w której powstanie system komunikacyjny: schody oraz winda – mówi Roman Rutkowski. – Plac zostanie zagospodarowany systemem kółek, tak, by w każdym znalazło się jakieś urządzenie.
W tym roku leszczyńskie wodociągi chcą przygotować dokumentację techniczną całego przedsięwzięcia. Prace modernizacyjne byłyby prowadzone w latach 2010-1013, natomiast trzy kolejne lata zajęłaby budowa części audytoryjnej. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji chce pozyskać na przebudowę wieży pieniądze m. in. z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji Polsko – Niemieckiej oraz funduszy europejskich. Konieczny będzie też pewien wkład własny, a więc MPWiK.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mpwik-leszno.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
MKiW Czarnków wykorzystują pompy Qdos do dozowania chemikaliów
Miejska spółka wodnokanalizacyjna w dwunastotysięcznym Czarnkowie nad Notecią (województwo wielkopolskie) potrzebowała prostych, niezawodnych i...
-
-
-
-