
W marcu rozpoczęła się pierwsza edycja studiów podyplomowych w zakresie eksploatacji ujęć wód podziemnych, organizowanych przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie" oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Marek Cała, prodziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH.
Program studiów obejmuje kompleksowy zakres wiedzy związany z funkcjonowaniem głębinowych ujęć. Słuchacze poznają więc zagadnienia związane z rozpoznawaniem i dokumentowaniem zasobów wód podziemnych, aspekty techniczne wykonywania ujęć oraz technologiczne, dotyczące eksploatacji i gospodarowania zasobami naturalnymi oraz środkami technicznymi. Osobne zagadnienie to technologia uzdatniania wody i monitoring środowiska naturalnego. Ważnym elementem w procesie kształcenia są zajęcia praktyczne, których tematyka związana jest z systemami monitoringu oraz oceną stanu technicznego wyposażenia studni.
Studia potrwają dwa semestry i uczęszczać na nie może 40 osób. O przyjęciu decyduje, podobnie jak w przypadku większości studiów podyplomowych, kolejność zgłoszeń. Zjazdy odbywają się w obiektach krakowskiej AGH, a zajęcia praktyczne w wybranych ujęciach wód podziemnych (w tym roku jest to kopalnia węgla brunatnego w Bełchatowie).
Po więcej informacji na temat studiów zapraszamy na stronę internetową.
(rw)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie", AGH w Krakowie

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
Wymagania dotyczące jakości wody w placówkach medycznych
Jakość wody stosowanej w placówkach medycznych odgrywa podstawową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentów. Normy regulujące czystość i...
-
-
-
-