Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2005-12-06 | Ostatnia aktualizacja: 2005-12-06
W grudniu ma zapaść decyzja w sprawie tamy nieszawskiej

W grudniu ma zapaść decyzja w sprawie tamy nieszawskiej
Jedynym ministrem środowiska, który czynnie uczestniczył w przygotowaniach do inwestycji, był wywodzący się z Bydgoszczy Antoni Tokarczuk. Kolejni ministrowie w obawie przed protestami organizacji ekologicznych opóźniali inwestycję, a nawet ją blokowali.
Jedną z organizacji ekologicznych sprzeciwiających się budowie tamy był i jest WWF. Ich zdaniem nowa tama nie rozwiąże problemów, istniejącej w pobliżu, zapory we Włocławku. Wybudowanie zapory Nieszawa-Ciechocinek może doprowadzić do dalszej erozji dna Wisły. W konsekwencji wzrośnie ryzyko powodzi, które będą zagrażać mieszkańcom Płocka. Zbiornik będzie się stawał coraz bardziej płytki. Według ekologów, najrozsądniejszym wyjściem byłaby modernizacja istniejącego zbiornika we Włocławku.
Na dzień dzisiejszy wykonano jedynie tzw. koncepcje programowo-przestrzenne tamy oraz stopnia podpiętrzającego, który wbrew uchwale Sejmu, proponuje się zamiast budowy zapory. Decyzję w sprawie tamy ma podjąć jeszcze w grudniu tego roku nowy minister środowiska, Jana Szyszko.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Gazeta Pomorska

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.plCzystość wody jest pojęciem rozumianym na wiele sposobów. Dla osoby zażywającej kąpieli w jeziorze ważny będzie brak chemicznych...
-
Poprawa jakości wody w Białymstoku
Projekt "Poprawa jakości wody w Białymstoku" kompleksowo obejmuje inwestycje i modernizacje z dziedziny uzdatniania wody,...
-
-
-