Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-06-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-06-06
Woda w butelkach z biodegradowalnego tworzywa
Woda w butelkach z biodegradowalnego tworzywa
Woda w butelkach z biodegradowalnego tworzywa
Brytyjska firma Belu wprowadziła na rynek wodę mineralną w butelkach z tworzywa ulegającego biodegradacji, czyli degradacji pod wpływem czynników biologicznych. Butelki takie po zużyciu mogą być kompostowane jak trawa, czy liście i po 12 tygodniach wprowadzone do gleby. Tworzywo (a dokładniej polimer o nazwie polilaktyd - PLA), z którego wykonane są nowe butelki otrzymywane jest z kukurydzy.

W ciągu ostatnich kilku lat na świecie wprowadzane są sukcesywnie tworzywa ulegające biodegradacji, głównym hamulcem rozwoju tego typu opakowań na wodę mineralną jest ich wysoka cena w porównaniu z butelkami, które znamy na co dzień. Wytwórcy biodegradowalnych tworzyw liczą na coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące wytwarzania opakowań. Rosnące ceny ropy naftowej, która jest głównym surowcem dla tworzyw na opakowania jest kolejnym argumentem na wprowadzanie tworzyw przyjaznych środowisku, a więc otrzymywanych z naturalnych surowców i - po zużyciu, ulegających biodegradacji (pod wpływem bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów). Tworzywa takie nie powiększają składowisk śmieci, na których tradycyjne tworzywa stanowią dużą część wszystkich śmieci.

Firma Belu została założona w 2002 roku przez grupę ludzi, których celem jest poszerzanie dostępu do wody pitnej na świecie. Jak twierdzi Reed Paget, jeden z założycieli i współwłaściciel firmy „Jedna czwarta ludzi na świecie nie ma dostępu do wody pitnej. Najprostszym sposobem rozwiązania tego problemu jest stworzenie firmy, która zapewni ten dostęp”. Działalność firmy Belu rozpoczęła się od odnalezienia jednych z najbardziej czystych źródeł wody mineralnej w Wielkiej Brytanii i zbudowania tam swoich zakładów. Firma przeznacza całość dochodów z działalności na wspieranie projektów pozyskiwania wody pitnej w Indiach oraz Afryce Zachodniej.

(pj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
FoodProductionDaily.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także