Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-06-06 | Ostatnia aktualizacja: 2011-06-06
Za rozbudowę sieci wod-kan zapłacą mieszkańcy
W najbliższych latach cena wody i odprowadzania ścieków będzie rosła. Wzrost cen będzie spowodowany niezbędnymi inwestycjami w infrastrukturę.
Infrastruktura wodno-kanalizacyjna często jest tak stara, że nie pracuje w odpowiedni sposób, a dodatkowo jej modernizacja jest wymuszana przez prawo unijne. Do 2015 r. każde skupisko powyżej 2 tys. mieszkańców powinno być skanalizowane w co najmniej 95 proc. Niespełnienie tego warunku będzie karane.
Firmy rosnące stawki tłumaczą remontami oraz wymianami starych urządzeń, a także budową nowych obiektów. Te koszty już teraz są i będą wliczane w cenę metra sześciennego wody.
Najtańsza woda jest w Opolu, Białymstoku i Krakowie, najdroższa w Bydgoszczy i Katowicach.
(mm)
Infrastruktura wodno-kanalizacyjna często jest tak stara, że nie pracuje w odpowiedni sposób, a dodatkowo jej modernizacja jest wymuszana przez prawo unijne. Do 2015 r. każde skupisko powyżej 2 tys. mieszkańców powinno być skanalizowane w co najmniej 95 proc. Niespełnienie tego warunku będzie karane.
Firmy rosnące stawki tłumaczą remontami oraz wymianami starych urządzeń, a także budową nowych obiektów. Te koszty już teraz są i będą wliczane w cenę metra sześciennego wody.
Najtańsza woda jest w Opolu, Białymstoku i Krakowie, najdroższa w Bydgoszczy i Katowicach.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gazeta.pl
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jakie zastosowanie mają wyroby gumowe w przemyśle
Wyroby gumowe, dzięki swojej elastyczności, wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne, stanowią kluczowy element w wielu gałęziach...
-
Pijmy wodę z kranu!
– Woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a potwierdzają to certyfikaty – taką optymistyczną informacją rozpoczęła konferencję prasową Dorota...
-
-
-
