Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-06-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-09
Znamy zwycięzców kolejnej Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji
Pexels, CC0
Pexels, CC0

18-20 maja w Mielnie odbyła się XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Jak co roku frekwencja dopisała i do rywalizacji stanęły aż 62 drużyny. Część z nich od wielu lat uczestniczy w tym wydarzeniu, dla innych udział w tegorocznej Spartakiadzie to całkowita nowość.

Impreza rozpoczęła się przemarszem głośnego i kolorowego orszaku reprezentantów miast z całej Polski. Maszerujący trzymali flagi, transparenty i banery. Było słychać głośne śpiewy oraz okrzyki zagrzewające do walki.

"Szanowni Państwo - mówiła podczas inauguracji prezes IGWP Dorota Jakuta - Spartakiada to nie tylko walka o zajęcie jak najlepszych miejsc w konkurencjach indywidualnych oraz jak najwyższą pozycję drużyny w klasyfikacji generalnej miast. To także czas spotkań, integracji i odpoczynku. Niektórzy z Was spotykają się tutaj co roku, nawiązują się międzymiastowe przyjaźnie na wiele lat. Takie oderwanie od trudów dnia codziennego jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Pokażmy obserwatorom, a tutaj w Mielnie będzie ich bardzo dużo, że pracownicy wodociągów to ludzie z pasją, wszechstronnie utalentowani i potrafiący działać zespołowo."

Gospodarzem tegorocznej imprezy było Ekoprzedsiębiorstwo sp. z o.o. z Mielna oraz Miasto Mielno. Organizatorzy przygotowali konkursy w kilkunastu - mniej lub bardziej klasycznych - dyscyplinach sportowych jak siatkówka, tenis stołowy, szachy, strzelanie czy piłka nożna, oraz zupełnie nietypowych jak bieg w „butach" po plaży, wyścig taczek z tacą stewarda, wodna wieża, wyścig rowerkami czterokołowymi, ruroskoczki czy mega puzzle.

W tym roku zwyciężyła drużyna Katowickich Wodociągów. Kolejne na podium były ekipy z Krakowa i Lublina. Spartakiada ma charakter rekreacyjny i integracyjny środowiska branży wodno-kanalizacyjnej.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
igwp.org.pl, spartakiada.mielno.pl/

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :