Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-10-10
BBC Semisom zatapialne pompy ściekowe dedykowane zakładom wodociągów i kanalizacji.

Krótka charakterystyka i możliwości stosowania pomp.

Pompy SEMISOM to produkt włoskiego producenta pomp marki BBC. Przeznaczone są do tłoczenia ścieków, wody brudnej. Seria dedykowana jest aplikacjom w zakładach wodociągowych, przydomowych oczyszczalniach ścieków, szambach. Zdolne do tłoczenia ciał stałych i włóknistych, których średnica wynosi od 32 mm do 74 mm. Pompy te dostępne są z dwoma rodzajami wirników hydraulicznych: wirnikiem Vortex oraz wirnikiem kanałowym. Pozwala to na zastosowanie SEMISOM w szerszym zakresie aplikacji.

Pompy SEMISOM z wirnikiem VORTEX

Wirnik Vortex pozwala na tłoczenie ścieków silnie zanieczyszczonych, także zawierających ciała włókniste. Specyficzna budowa wirnika Vortex sprawia, że tłoczona ciecz nie ma praktycznie kontaktu z wirnikiem, ze względu na powstający "wir". Zastosowanie tego rodzaju wirnika umożliwia sprawne tłoczenie ścieków, bez obaw zapchania pompy.

Pompy SEMISOM z wirnikiem kanałowym

Wirnik kanałowy, ze względu na budowę charakteryzuje się wysoką sprawnością. W zależności od modelu pompy i wykonania wirnika, są odpowiednie do tłoczenia cieczy zanieczyszczonych, gdzie średnica zanieczyszczeń wynosi do kilkudziesięciu milimetrów. Zastosowanie wirnika kanałowego, pozwala na osiągnięcie wyższego ciśnienia i lepszej wydajności.

 

Pompy SEMISOM ze względu na swoją budowę oraz rodzaj wirnika, mają dość szerokie spektrum zastosowań. Sa odpowiednie do tłoczenia ścieków, których pH waha się w zakresie pH 5 - pH 8 czyli ścieki o pH kwasowym, jak i te o pH lekko zasadowym. Posiadają czujnik przecieku, który monitoruje poziom oleju w komorze olejowej. Wysposażone są również w czujnik temperatury, którego zadaniem jest ochrona pompy przed przegrzaniem. 

Pompy ściekowe BBC SEMISOM to także bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Co istotne, atrakcyjna cena pompy nie jest efektem obniżenia jakości produktu,jakości jego wykonania, a efektem jeszcze małej popularności marki BBC na europejskim rynku. To dobra inwestycja w konkurencyjny produkt w grupie pomp ściekowych.

Stacjonarnie i mobilnie.

Pompy SEMISOM mogą pracować jako pompa stacjonarna - montowane za pomocą stopy sprzęgającej, jak i pompy mobilne (przenośne) stosowane w razie potrzeby i sytuacjach awaryjnych.

 

 

BBC Elettropompe S.r.l to włoski producent pomp specjalizujący się w projektowaniu i produkcji wydajnych i niezawodnych rozwiązań pompowych. W ofercie BBC znajdują się pompy głębinowe, pompy zatapialne, pompy pionowe, a nawet nowoczesne fotowoltaiczne zestawy pompowe. 

Autor:
Bartosz Jama
Źródło:
www.ekopomp.pl
Dodał:
EKOPOMP