Chcesz zainwestować w innowacyjne rozwiązania z zakresu gospodarowania wód opadowych, ścieków gospodarczych oraz związanych z ich oczyszczaniem? Już teraz sprawdź proponowane przez nas produkty. Szczegóły znajdziesz w niniejszym wpisie.
1. Czym są zbiorniki z tworzyw sztucznych i gdzie znajdą zastosowanie?
2. Jak oczyścić wodę zebraną w zbiornikach ścieków deszczowych?
3. Jakie rozwiązania do systemów kanalizacji ciśnieniowej wybrać?
Jak zbierać i magazynować wodę opadową? Jakie rozwiązania do systemów kanalizacji ciśnieniowej czy grawitacyjno-ciśnieniowej warto wybrać, jeśli nie możemy w danym miejscu wykonać kanalizacji grawitacyjnej? W jaki sposób oczyszczać wodę, która zbiera się w zbiornikach ścieków deszczowych lub technologicznych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do dalszej lektury już teraz!
Czym są zbiorniki z tworzyw sztucznych i gdzie znajdą zastosowanie?
Standardowy zbiorniki z tworzyw sztucznych (https://biocent.com.pl/zbiorniki-retencyjne/) to idealne rozwiązanie do magazynowania deszczówki. Zebraną wodę opadową można wykorzystać na różne sposoby – do podlewania ogrodu, spłukiwania nieczystości w toalecie, mycia narzędzi, różnego rodzaju przedmiotów, a nawet do robienia prania. Rozwiązania z tworzyw sztucznych produkuje się z odpowiednich materiałów, dzięki czemu takie zbiorniki naziemne wykazują odpowiednią odporność na czynniki zewnętrzne, w tym również promieniowanie UV. Dodatkowo retencyjne zbiorniki (https://biocent.com.pl/zbiorniki-retencyjne/) z tworzyw sztucznych jest odporny na różnego rodzaju chemikalia. Na rynku dostępne są zarówno zbiorniki cylindryczne, jak i przemysłowe czy magazynowe. Takie rozwiązania sprawdzą się nie tylko do magazynowania wody opadowej, ale również ścieków – jeśli jest taka potrzeba.
Wybierając zbiornik retencyjny na wody opadowe (https://biocent.com.pl/zbiorniki-retencyjne/), zwróć uwagę przede wszystkim na to, do czego chcesz wykorzystywać tak zwaną deszczówkę. Nierzadko to właśnie do jej przeznaczenia dobiera się odpowiednie rozwiązanie oraz cały system, w tym także pojemność.
Jak oczyścić wodę zebraną w zbiornikach ścieków deszczowych?
Jak oczyścić wodę, która została zgromadzona w zbiorniku z tworzywa sztucznego? Najlepszym rozwiązaniem będą separatory koalescencyjne (https://biocent.com.pl/separatory-weglowodorow/), czyli rządzenia przepływowe, które umożliwiają skuteczne oddzielanie i jednocześnie magazynowanie ścieków, lekkich cieczy oraz olejów. Dostępne są separatory wolnostojące lub przeznaczone do zabudowy w gruncie z osadnikiem czy bez. Urządzenia tego rodzaju doskonale sprawdzą się przy oczyszczaniu deszczowych lub roztopowych wód zanieczyszczonych, które pochodzą na przykład z magazynowych składów, dróg, parkingów, myjni czy warsztatów samochodowych. Jeśli zależy Ci na możliwości oczyszczania wody magazynowanej w zbiorniku ścieków deszczowych lub technologicznych, osadnik koalescencyjny (https://biocent.com.pl/separatory-weglowodorow/) również będzie świetną dla Ciebie opcją.
Sam dobór separatora substancji ropopochodnych (https://biocent.com.pl/separatory-weglowodorow/) nie jest trudny. Należy jednak zwrócić uwagę na charakterystykę interesujących Cię rozwiązań – na przykład wielkość przepływu. Pamiętaj, że separator substancji ropopochodnych musi być prawidłowo dobrany do Twoich potrzeb. Ponadto musisz znaleźć mu odpowiednie miejsce, aby zminimalizować ryzyko wydostania się na zewnątrz różnego rodzaju zanieczyszczeń.
Jakie rozwiązania do systemów kanalizacji ciśnieniowej wybrać?
W niektórych miejscach nie ma możliwości stworzenia kanalizacji grawitacyjnej. Jest to najczęściej spowodowane występującymi przeszkodami budowlanymi lub po prostu niekorzystnym ukształtowaniem terenu. W takiej sytuacji warto postawić na przepompownię. Standardowa przepompownia ścieków (https://biocent.com.pl/przepompownie/) to nic innego jak urządzenie, które służy do przetłaczania medium do wybranego odbiornika – na przykład kolektora czy rozprężnej studni. Jeśli interesuje Cię przepompownia (https://biocent.com.pl/przepompownie/), pamiętaj, że musi być ona precyzyjnie dostosowana do warunków, jakie panują w Twojej lokalizacji. Na rynku aktualnie można znaleźć przepompownie zarówno ścieków bytowych, jak i ścieków gospodarczych, deszczowych, technologicznych czy przemysłowych.
Przy systemach kanalizacyjnych warto pamiętać również o innych, dodatkowych elementach. Przyda Ci się – na przykład – zasuwa burzowa (https://biocent.com.pl/klapy-zwrotne/), która sprawdzi się szczególnie tam, gdzie jest możliwość cofnięcia się roboczych czynników. Odpowiednio dobrane klapy burzowe dbają o to, aby przepływ odbywał się tylko i wyłącznie w jednym kierunku. A zatem elementy tego rodzaju zapobiegają szkodom, które z reguły powoduje zalanie.
Takie klapy burzowe (https://biocent.com.pl/klapy-zwrotne/) dostępne są w wielu wariantach. Znajdziesz między innymi zasuwy burzowe z kołnierzem, przeznaczone do montażu na ścianie, z przeciwwagą czy do lub na rurę. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, wyszczególnia się klapy zwrotne do otwierania i zamykania jednokierunkowego kanałów ściekowych, urządzenia końcowe oraz modele zapobiegające cofaniu się wody lub ścieków do instalacji. Wykonane z tworzyw sztucznych zbiorniki i elementy zbiorników bezciśnieniowych są trwałe, a jednocześnie tanie.
- Autor:
- biocent
- Źródło:
- Materiał nadesłany do redakcji
Czytaj także
-
Jak pozbyć się produktów naftowych z wody?
Ropa naftowa jest kopaliną, a zarazem naturalną mieszaniną węglowodorów parafinowych i aromatycznych. Co niezwykle istotne z punktu widzenia...
-
Żurawie wysięgnikowe ZW BIOX
Żurawie wysięgnikowe są przeznaczone do pracy w zlewniach, przepompowniach i oczyszczalniach ścieków. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas doboru...