Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-02-10
Jak zaoszczędzić na kosztach podgrzewu wody na osiedlu oraz w budynku wielomieszkaniowym?

Kryzys spowodowany pandemią COVID-19 sprawił, że szukanie oszczędności zyskało na szczególnym znaczeniu również w przypadku wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Dotyczy to przede wszystkim kosztów podgrzewu wody oraz eksploatacji instalacji wodnej. Jak ekonomicznie eksploatować instalację oraz zaoszczędzić na kosztach podgrzewu wody?

Skąd się biorą problemy ciepłej wody użytkowej?

W czasie podgrzewania ciepłej wody dochodzi do wytrącania związków żelaza i wapnia, które w formie „kamienia kotłowego" osadzają się na ścianach rur, zaworów oraz urządzeń i instalacji odpowiedzialnych za podgrzew wody (wymienniki, podgrzewacze). Rozpuszczone związki powodują także zjawisko brudnej ciepłej wody oraz przyczyniają się do stopniowego zmniejszenia przekrojów instalacji oraz zapychania kolanek i poziomych odcinków instalacji wodnej.

Brak odpowiedniej drożności prowadzi do znacznych spadków temperatury oraz ciśnienia wody, co znacząco wpływa na koszt i efektywność podgrzewu wody w wymiennikach cieplnych. Szacuje się, że 1 mm osadów to aż 9% spadku efektywności pracy wymiennika. Do spadku efektywności dochodzi bez względu na konstrukcję czy materiał, z którego został wykonany wymiennik. W efekcie koszty podgrzewu wody znacznie wzrastają, co jest powodem do skarg mieszkańców oraz problemem dla zarządców nieruchomości

1.jpg

Kosztowna wymiana instalacji

Ta sytuacja wymusza konieczność kosztownej wymiany poziomych odcinków lub nawet całej instalacji c.w.u. Wymiana instalacji to nie tylko wysokie koszty, ale również inwazyjne prace remontowe, które wiążą się z licznymi utrudnieniami dla mieszkańców. Co więcej, nawet kompleksowa wymiana instalacji wodnej nie daje gwarancji, że problem brudnej wody oraz zarastania rur i wymienników nie powróci

2.jpg

Ekonomiczna eksploatacja instalacji

Aby na stałe wyeliminować problem, należy ponownie doprowadzić do równowagi wapniowo–węglanowej wody oraz zapobiegać powstawaniu osadów poprzez codzienną i automatyczną profilaktykę. Rozwiązaniem jest urządzenie do uzdatniania wody EuroClean KEUV-TV, które służy do ciągłej filtracji związków żelaza, zmętnienia i nierozpuszczalnych substancji z ciepłej wody

3.jpg

Oszczędność w kosztach podgrzewu wody

Zainstalowanie urządzenia KEUV-TV chroni wymienniki, podgrzewacze oraz systemy dystrybucji ciepłej wody przed powstawaniem szkodliwych osadów oraz stopniowym zarastaniem. KEUV-TV zapewnia drożność rur i elementów instalacji oraz odpowiednie ciśnienie wody. Dzięki temu znacznie wydłuża żywotność instalacji, zmniejsza koszty bieżącej konserwacji, a także podgrzewu wody. Wszystko to przekłada się na dużą oszczędność w budżecie spółdzielni i wspólnot oraz opłatach ponoszonych przez mieszkańców.

1 urządzenie nawet na 1000 mieszkań

Ze względu na niezwykłą wydajność KEUV-TV, instalacja urządzenia na jednym wymienniku cieplnym pozwala trwale poprawić jakość wody oraz zadbać o stan instalacji nawet w rozległych systemach dla kilkuset mieszkań. Z tego powodu KEUV-TV jest szczególnie polecany w przypadku dużych osiedli mieszkaniowych, jako najbardziej ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie.

Gwarancja niezawodnego działania

Dowodem na skuteczność działania KEUV-TV jest kilkaset instalacji urządzeń w całej Polsce. Dysponujemy licznymi referencjami naszych klientów, posiadających nawet kilkanaście urządzeń w swoich obiektach. Gwarantujemy niezawodne działanie oraz oszczędność w kosztach podgrzewu wody i eksploatacji instalacji wodne.

Chcesz zaoszczędzić na kosztach podgrzewu? Skontaktuj się z nami!

 

Autor:
EuroClean Polska Sp.z o.o.
Źródło:
EuroClean Polska Sp.z o.o.

Czytaj także