empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-07-12
Przydomowe przepompownie ścieków renomowanego polskiego producenta Hydro-Vacuum S.A.

Przepompownie przydomowe PSE produkcji Hydro-Vacuum S.A. to zwarte i kompletnie wyposażone urządzenia do pompowania ścieków z indywidualnych gospodarstw domowych, małych wspólnot mieszkaniowych, gospodarstw rolnych, ośrodków wczasowych oraz miejskich i gminnych systemów kanalizacyjnych. Pompownie przydomowe PSE wykorzystywane są tam, gdzie warunki gruntowe czyli poziom wód gruntowych lub znaczna odległość do najbliższego głównego kolektora sieci kanalizacyjnej, uniemożliwiają zastosowanie tradycyjnego układu grawitacyjnego.

 

Przydomowa przepompownia ścieków typu FZE
Przydomowa przepompownia ścieków typu FZE

 

Przepompownia przydomowa typu PSE składa się ze zbiornika polietylenowego, wewnętrznego orurowania wraz ze sprzęgiem pompy, skrzynki sterowniczej UZS oraz najważniejszego elementu sprawdzonej pompy FZR produkcji Hydro-Vacuum S.A.

Zbiornik
Zbiornik przepompowni przydomowej PSE wykonany jest z polietylenu o średnicach od Ø800 do Ø1200 oraz wysokościach od 1600mm do 2600mm. Ruchoma kineta przydomowych przepompowni PSE pozwala dopasować zbiornik do poziomów występujących w terenie. Zbiorniki przydomowych przepompowni PSE mogą być wyposażone we włazy typu ciężkiego i lekkiego.

Armatura
Orurowanie wewnętrzne przepompowni wyposażone jest w zaczep typu "Camlock", który w znacznym stopniu ułatwia obsługę takiej pompowni. W razie awarii nie ma konieczności wchodzenia do pompowni a pompy można wyjąć z poziomu terenu, oraz po naprawie w bardzo prosty sposób je zamontować.

Pompa
Zastosowane pompy w przydomowych przepompowniach ścieków PSE to m.in. pompy typu FZR z rozdrabniaczem, również produkcji Hydro-Vacuum S.A. Pompy te wyposażone są w wielołopatkowy wirnik jednostronnie otwarty oraz w urządzenie rozdrabniające umożliwiające pompowanie cieczy zanieczyszczonych ciałami długowłóknistymi, które mogą powodować zapychanie innego rodzaju pomp. Pompy FZR produkcji Hydro-Vacuum S.A. objęte są standardowo 24 miesięczną gwarancją ale możliwe jest jej przedłużenie na okres 36, 48 lub 60 miesięcy. Pompy te, w odróżnieniu od tak zwanych „wydmuszek" produkcji ChRL, wykonane są z żeliwa. Pompy FZR produkcji Hydro-Vacuum S.A. to urządzenia wyprodukowane w Polsce. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie fabryki Hydro-Vacuum S.A. z Grudziądza w produkcji pomp oraz intensywna praca Działu Rozwojowo-Badawczego, owocują wysoką niezawodnością i sprawnością produkowanych urządzeń. Zatapialnym pompom do ścieków typu FZ typu produkcji Hydro-Vacuum S.A. zaufało wiele firm i instytucji, budujących oraz eksploatujących sieci kanalizacyjne.

Sterowanie
Pompownia wyposażona jest w pływaki sterujące załączeniem i wyłączeniem pomp. Standardowo prosty układ sterujący przydomową przepompownią (UZS) możne być dodatkowo wyposażony w system powiadamiania o awarii, zarówno w formie sms na wskazany telefon komórkowy jak i poprzez łączność internetową do aplikacji komputerowej lub na urządzenia typu smartfon.

Dobór
Przy doborze przydomowej przepompowni ścieków bardzo ważne jest określenie maksymalnej wydajności oraz wysokości podnoszenia, czyli ciśnienia jakie pompa musi wytworzyć, żeby wypompować ściek oraz oczyścić rurociąg tłoczny, zapobiegając jego zapychaniu. Warto dodać, że w ofercie Hydro-Vacuum S.A. znajdują się również przepompownie sieciowe kanalizacyjne i deszczowe, jedno i dwu pompowe o dużych wydajnościach. Możliwe jest skonstruowanie przepompowni pod specjalne wymogi Klienta.

Serwis
Niebagatelnym atutem fabryki Hydro-Vacuum S.A. jest sprawny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz ze względu na to, że produkcja całej przepompowni odbywa się w Polsce, bezproblemowy dostęp do części zamiennych i niskie koszty eksploatacji.

Autor:
Krzysztof Maciejewski
Źródło:
Strona internetowa Hydro-Vacuum S.A.
Dodał:
Hydro-Vacuum S.A.

Czytaj także