Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-06-10
Urządzenie do uzdatniania wody WatiMin na Targach EXPO 2021 w Dubaju.

Targi EXPO 2021 w Dubaju zbliżają się wielkimi krokami. Ma w nich również swój udział firma EuroClean. W ramach czeskiej ekspozycji zostanie zaprezentowany innowacyjny projekt S.A.W.E.R. produkujący wodę z powietrza. Jego ważnym elementem jest urządzenie do uzdatniania wody WatiMin EuroClean.

EuroClean zajmuje kompleksowymi technologiami uzdatniania wody surowej, pitnej, technologicznej i ścieków. Firma posiada główną siedzibę w Czechach, oddział w Polsce i z powodzeniem działa na rynku słowackim. Ponad 20-letnie doświadczenie oraz stała aktualizacja wiedzy pozwala tworzyć innowacyjne rozwiązania w dziedzinie uzdatniana wody. Jednym z nich jest urządzenie WatiMin, będące częścią projektu S.A.W.E.R. na zbliżających się Targach EXPO 2021 w Dubaju. Manager Techniczny Marek Příhoda opowiada o projekcie, planach firmy na przyszłość oraz oczekiwaniach w związku z udziałem w targach.

Projekt S.A.W.E.R. - na czym polega?

S.A.W.E.R. to skrót od Solar Air Water Earth Resources. Projekt jest wynikiem współpracy naukowców z Czeskiej Politechniki w Pradze oraz specjalistów z firmy EuroClean. Innowacyjny system pozwala na produkcję wody z powietrza, a następnie jej uzdatnieniu i mineralizacji. Projekt może się okazać przełomowym rozwiązaniem dla obszarów nieposiadających dostępu do wody pitnej lub infrastruktury do jej dystrybucji. 

1.jpg

Na jakim etapie przygotowań do EXPO 2021 jesteście?

Ostatnie lata pozwoliły na przetestowanie systemu S.A.W.E.R., zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w terenie, a także na miejscu w Dubaju. Testy dały nam wiedzę na temat działania systemu oraz pozwoliły na jego optymalizację. Zostały również drobne zmiany i ulepszenia w konstrukcji urządzenia WatiMin i całego systemu. Na targi jesteśmy więc już gotowi od dawna. Przyczyniło się do tego także przesunięcie terminu imprezy. Nasze urządzenie WatiMin znajduje się już na miejscu i jest przygotowane tak, że wystarczy je jedynie podłączyć je do bloku technologicznego i uruchomić przed oficjalnym otwarciem wystawy.

Co dokładnie potrafi urządzenie WatiMin?

WatiMin służy do ciągłej, automatycznej i bardzo precyzyjnej remineralizacji wody. Mineralizację stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest dodanie zdrowych substancji do wody zdemineralizowanej (osmotycznej) w celu uczynienia z niej wody pitnej. Woda jest najpierw filtrowana w celu usunięcia zanieczyszczeń mechanicznych, następnie dezynfekowana za pomocą promieniowania UV, a na koniec wzbogacana minerałami, takimi jak wapń, magnez i potas. Wszystkie etapy uzdatniania stale monitorowane, aby zagwarantować smaczną wodę pitną zgodną ze światowymi standardami. 

2.jpg

Czego spodziewacie się po udziale w EXPO 2021?

Uczestnicząc w targach, mamy nadzieję na wzmocnienie wizerunku oraz marki EuroClean na rynku krajowym, europejskim oraz bardziej globalnie. Udział w targach to także pierwszy krok w kierunku ekspansji poza Europę.

Pawilon czeski to także dowód na to, że Czesi mają wiele ciekawych pomysłów, a nasza technologia jest na najwyższym poziomie. Projekt S.A.W.E.R. jest również tego dowodem i wszyscy jego autorzy oraz osoby, które go wsparły, mają mój wielki szacunek. Wierzę, że wystawa w Dubaju będzie niezwykła, a odwiedzający ją goście z całego świata na długo ją zapamiętają.

 

Autor:
EuroClean
Źródło:
EuroClean

Czytaj także