Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-04-07
Wanny wychwytowe – czym są?

Wanny wychwytowe to doskonałe rozwiązanie problemu gromadzenia się wody i innych cieczy na różnych powierzchniach na przykład w halach produkcyjnych czy w magazynach. Dzięki ich zastosowaniu można skutecznie uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak zalania prowadzące niejednokrotnie do uszkodzeń nawierzchni. Wanny wychwytowe to rozwiązanie powszechnie stosowane w firmach produkcyjnych, gdzie w procesie produkcyjnym wykorzystywane są różnego rodzaju ciecze.

 

wanny-wychwytowe_4x3.jpg

 

Wanny wychwytowe – co to jest?

Wanny wychwytowe to specjalne konstrukcje, które służą do gromadzenia cieczy z różnych powierzchni. Zostały one zaprojektowane z myślą o usuwaniu nadmiaru wody z nawierzchni, które mogą powodować nie tylko niebezpieczne sytuacje, ale także przyczyniać się do uszkodzeń konstrukcji. Wanny te są wykonane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak temperatura, wilgotność czy promieniowanie UV. Niektóre wanny wychwytowe wyposażone są w specjalne elementy filtrujące, które zatrzymują zanieczyszczenia, co zwiększa ich skuteczność i zabezpiecza przed zapchaniem lub zmniejszeniem wydajności systemu.

 

Jak działają wanny wychwytowe?

Wanny wychwytowe składają się z kilku elementów, które są niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. Pierwszym z nich jest element wlotowy, który pozwala na odprowadzenie cieczy z powierzchni. Ma on zazwyczaj postać kratownicy, przez którą ciecz może przedostać się do komory zbierającej. Woda i inne ciecze, które przepłynęły przez wanny wychwytowe, trafia do komory magazynującej, skąd może zostać odprowadzona w dowolnym momencie. Dzięki zastosowaniu wanny wychwytowej woda jest odprowadzana w sposób kontrolowany i bezpieczny dla otoczenia.

 

Gdzie stosować wanny wychwytowe?

Wanny wychwytowe mogą być stosowane w wielu miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu i konieczność usuwania wody z powierzchni. Stosowane są one w halach produkcyjnych w przedsiębiorstwach, w których ciecze występują w procesie produkcyjnym. Bardzo często stosuje się je jako podest lub podłoże, na którym ustawiane są pojemniki IBC lub beczki do przechowywania cieczy. Niejednokrotnie spotyka się je również w ciągach komunikacyjnych. Ważne jest, aby materiał, z którego wykonana jest dana wanna wychwytowa był odpowiedni do przechowywania danej cieczy. Wanny wychwytowe nie służą bowiem przechowywaniu substancji niebezpiecznych i łatwopalnych.

 

Zalety wanien wychwytowych

Jedną z wielu zalet wanien wychwytowych jest ich wytrzymałość. Są one wykonane ze stali lub tworzyw sztucznych odpornych na działanie czynników zewnętrznych, takich jak temperatura, wilgotność czy promieniowanie UV, co zapewnia im długą żywotność i niezawodność. Ponadto, wanny plastikowe są łatwe w montażu i obsłudze, co przyspiesza proces ich instalacji.

Wanny wychwytowe dzięki zastosowaniu specjalnych elementów filtrujących, usuwają zanieczyszczenia zatrzymane w wodzie, które mogą być usunięte bez konieczności stosowania drogich środków chemicznych. Ponadto, wanny te są bardzo wydajne, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach związanych z usuwaniem wody z powierzchni.

 

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także