empty
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-10-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-10-05
Automaty do poboru prób wody i ścieków - specjalistyczna aparatura w OMC Envag
Automaty do poboru prób wody i ścieków - specjalistyczna aparatura w OMC Envag

Automaty do poboru prób wody i ścieków powinny zapewniać możliwość pobrania prób w taki sposób, aby zapewnić ich reprezentatywność oraz powtarzalność zarówno w przypadku próbek jednorazowych, jak i próbek złożonych.

 

Próby wody i ścieków - jak są pobierane?

Pobór prób wody i ścieków jest realizowany za pomocą odpowiednio dobranego do potrzeb i lokalizacji automatu, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami. W Polsce oznacza to konieczność spełnienia wymogów normy PN-EN 5667-10:2021 oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska, oraz Ministra Infrastruktury. Wymagania te spełniają dostępne w ofercie OMC Envag rozwiązania amerykańskiej firmy Teledyne Isco. Pobór próbek jest dokonywany przy użyciu wysokowydajnej pompy perystaltycznej, odpornej na korozję i wyposażonej w próbopobierak z możliwością podnoszenia do wysokości 8,5 metra oraz bezkontaktowy detektor cieczy.

 

241864377_958255994907023_3421624237939653030_n-wpv_400x400.png

 

Pobór prób wody i ścieków - rozwiązania dostępne w OMC Envag

Klienci OMC Envag mają dostęp do najnowocześniejszych systemów przeznaczonych do poboru próbek wody i ścieków. Oferta firmy obejmuje zarówno systemy stacjonarne, jak i przenośne oraz przewoźne, zależnie od potrzeb oraz oczekiwań inwestora.

Mobilne (przewoźne i przenośne) automaty do poboru prób wody stosuje się zwykle do inspekcyjnego poboru prób ścieków oraz do monitoringu wód powierzchniowych i deszczowych. Mają małe gabaryty i są zasilane bateryjnie, co pozwala używać ich w miejscach trudno dostępnych oraz monitorowanych jedynie co jakiś czas. Zastosowanie wbudowanej lodówki z kontrolą i zapisem temperatury zapewnia zgodność z przepisami w obszarze regulowanym prawnie. 

Stacjonarne automaty do poboru ścieków i wody znajdują najczęściej zastosowanie w przypadku konieczności poboru prób z wlotów oraz wylotów komunalnych i przemysłowych oczyszczalni ścieków.

Asortyment OMC Envag obejmuje także:

  • akcesoria dodatkowe (np. deszczomierze)
  • modemy GSM
  • oprogramowanie dodatkowe (m.in. Flowlink5®, pozwalające importować, analizować oraz opracowywać dane rejestrowane przez kompatybilny automat do poboru próbek ścieków i wody)
  • zintegrowane stacje monitoringu ścieków i wód powierzchniowych

 

OMC Envag - najwyższej klasy systemy i automaty do poboru ścieków i wody

OMC Envag to jeden z największych polskich dostawców nowoczesnej automatyki przemysłowej, systemów kontrolno-pomiarowych oraz specjalistycznych rozwiązań technologicznych. Firma prowadzi sprzedaż, a także projektuje, wdraża i uruchamia systemy ze swojej oferty u odbiorców krajowych i zagranicznych ze wszystkich sektorów gospodarki.

Różnego typu automaty do poboru prób wody i ścieków to jedynie część bogatej asortymentu rozwiązań i urządzeń dostępnych dla klientów OMC Envag. Firma oferuje także profesjonalne doradztwo projektowe oraz techniczne, kompleksową obsługę serwisową (gwarancyjną i pogwarancyjną) oraz wsparcie własnego zespołu specjalistów na każdym etapie współpracy.

Więcej informacji o automatach do poboru prób wody i ścieków oraz pozostałych produktach i rozwiązaniach dostępnych w ofercie OMC Envag można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem https://envag.com.pl lub kontaktując się bezpośrednio drogą mailową na adres lab@envag.com.pl

https://envag.com.pl/

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
envag.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także