Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-07-02 | Ostatnia aktualizacja: 2007-07-02
Czeska woda na Śląsku

Czeska woda na Śląsku
Jastrzębie korzysta z czeskiej wody już od 6 lat. Koszt inwestycji w tym przypadku był stosunkowo niewielki ponieważ miasto to graniczy z Czechami. Obecnie ok. 80 proc.
mieszkańców korzysta z „importowanej” wody. Za tym przykładem chce pójść Rybnik – z analiz wykonanych dla tego miasta wynika, że taka inwestycja będzie opłacalna. Również Zory zastanawiają się nad sprowadzaniem wody, ale tylko wtedy, gdy taka woda będzie tańsza i lepsza od tej dostarczanej przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów. Jednak głównym dostawcą w Żorach pozostanie GPW – miasto nie zamierza samo inwestować.
Kosztami budowy ewentualnego wodociągu też martwią się władze Czerwionki-Leszczyn, okazuje się bowiem, że indywidualne rozmowy w przypadku Czerwionki mogą być bezowocne,ponieważ po drodze są inne gminy, które trzeba by było ominąć. Oznacza to zbyt duże koszty budowy.
Dlatego gminy muszą się porozumieć i wspólnie wybudować wodociąg, który według założeń dostarczałby do naszego regionu 8 milionów metrów sześciennych wody rocznie. Na razie rozmowy trwają. Przedstawiciele czeskiej Spółki "Północnomorawskie Wodociągi i Kanalizacja Ostrava" twierdzą, że są w stanie dostarczyć wodę nie tylko do Rybnika, ale też do Żor, Wodzisławia i wszystkich gmin na trasie wodociągu.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- radio90.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak skutecznie eliminować Escherichia coli z wody pitnej?
Escherichia coli (E. coli) jest bakterią, która naturalnie występuje w jelitach zwierząt stałocieplnych, w tym ludzi. Jest szeroko wykorzystywana...
-
MKiW Czarnków wykorzystują pompy Qdos do dozowania chemikaliów
Miejska spółka wodnokanalizacyjna w dwunastotysięcznym Czarnkowie nad Notecią (województwo wielkopolskie) potrzebowała prostych, niezawodnych i...
-
-
-
-