
Przychody europejskiego rynku pomp dla sektora ropy i gazu wyniosą w 2015 roku 1,483 miliarda euro, czytamy w najnowszym raporcie, przygotowanym przez analityków z Frost & Sullivan. Dla porównania, wartość sprzedaży w 2010 roku wyniosła 1,347 miliarda euro.
Sektor ropy i gazu mocno odczuwał w ostatnim dziesięcioleciu niestabilność ekonomiczną regionu oraz duże wahania cen tych surowców. Niemniej jednak, pomimo okresowych trudności popyt na pompy stale rośnie. Przez te lata natomiast kluczowymi czynnikami decydującymi o sukcesie dostawców pomp jest niezawodność urządzeń, ich energooszczędność, warunki eksploatacji i bezpieczeństwo.
„Unijna polityka wmuszająca stosowanie energooszczędnych silników i napędów z pewnością spowoduje wzrost popytu na pompy w sektorze ropy i gazu." – stwierdził Ashwin Annareddy z Frost & Sullivan. „Producenci pomp są gotowi odpowiedzieć na potrzebę innowacyjnych i energooszczędnych produktów inteligentnymi pompami, które pozwalają oszczędzić duże ilości energii. W średniej i długiej perspektywie, na rynku pojawiać się będzie coraz więcej produktów energooszczędnych." – dodał.
Konkurencyjne środowisko europejskiego sektora ropy i gazu zdominowane jest przez duże korporacje. Tańsi producenci pomp z Azji nie są w stanie utrzymać się na rynku przez utrzymujący się pogląd o tym, że tańsze produkty są z definicji gorsze.
„Większość pomp wykorzystywanych w sektorze ropy i gazu w Europie, to pompy API 610, które spełniają ekstremalnie wysokie standardy dotyczące produkcji i bezpieczeństwa." – stwierdził Annareddy. „Bardzo restrykcyjne regulacje dotyczące sektora ropy i gazu sprawiają, że użytkownicy nie chcą ryzykować kupując pompy producentów z Azji." – dodał.
Walka o zadowolenie klienta jest dla producentów pomp nie lada wyzwaniem, a jest ona kluczowa z punktu widzenia budowania długofalowych, opłacalnych relacji zachęcających klientów do lojalności.
„Użytkownicy oczekują już nie tylko wysokiej jakości produktu, ale i całej gamy usług idących w parze." – stwierdził Annareddy. „Dostawcy muszą również sprostać oczekiwaniom dotyczącym personelu świadczącego usługi oraz ich punktualności." – dodał.
Europejscy producenci zmuszeni są też stale wprowadzać na rynek nowości, nakierowane głównie na poprawę energooszczędności, współczynnika ceny do wydajności oraz usług posprzedażowych.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Automation

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rozwiązania Lenze dla aplikacji w branży klimatyzacyjnej.
Lenze oferuje odpowiednie rozwiązania dla wszystkich aplikacji w branży HVAC, zarówno dla szafy sterowniczej, jak i zdecentralizowanego miejsca...
-
Przechowywanie żywności z tradycją - przygotowanie terenu na piwniczkę ogrodową
Powrót do tradycyjnych metod przechowywania żywności to coraz częstszy wybór osób, które cenią smak domowych przetworów, warzyw z własnego ogródka...
-
-
-
-
-