Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-07-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-09
Jak zadbać o czystość w naszym basenie ogrodowym?
Jak zadbać o czystość w naszym basenie ogrodowym?

Szczególnie w gorące, letnie dni, marzymy o odrobinie ochłody. Dla osób posiadających swój własny ogródek, idealną opcją będzie zainwestowanie w swój prywatny basen. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych pojemnościach, które mogą pomieścić od kilku, nawet do kilkunastu osób. Jedna bardzo ważne jest dbanie o czystość wody, a to stanowi nie lada wyzwanie. Jak sobie z tym poradzić, przeczytasz w poniższym artykule.

 

Osłonka pomagająca utrzymać czystość

Najbardziej podstawową, a zarazem najprostszą metodą, aby woda pozostała nieskazitelnie czysta, jest zastosowanie pokrywy. Jak możemy zobaczyć w sklepach jak Ogrodosfera.pl, na rynku dostępne są pokrowce dostosowane do basenów kwadratowych, prostokątnych oraz owalnych i okrągłych. Należy pamiętać, aby przykrywać lustro wody za każdym razem, kiedy akurat nie zażywamy kąpieli. Pozwoli to na wyłapanie większych zanieczyszczeń, takich jak liście czy gałązki. Dodatkowo materiał, z którego jest zrobiony pokrowiec, ze względu na swoje właściwości, pozwala na dłuższe utrzymanie optymalnej temperatury wody.

 

Filtrowanie wody

Woda w basenie krąży w obiegu zamkniętym, co oznacza, że niezbędnym dodatkiem jest sprzęt, który zapewni filtracje wody. Chodzi tutaj o pompę wypełnioną piaskiem lub szkłem kwarcowym, która usuwa także bardzo drobne zanieczyszczenia. Mechanizm polega na podpięciu dwóch węży, które doprowadzają i odprowadzają wodę do pompy. Warto także zaopatrzyć się w tzw. skimmer. Jest to sprzęt, który po podłączeniu do pompy filtrującej, oczyszcza wodę z zanieczyszczeń.

Skimmer powierzchniowy firmy Intex for. Intex
Skimmer powierzchniowy firmy Intex for. Intex

 


Oprócz tego, może także służyć jako dozownik chemii basenowej. Można także zakupić pływający pojemnik, do którego wkłada się specjalne tabletki z chlorem, który działa antyglonowo i antybakteryjnie. Na rynku dostępny jest także chlor w granulkach, który zapewni szybkie uzyskanie stężenia aktywnego chloru.

 

Odkurzacz do czyszczenia dna

Do oczyszczania dna, dobrze sprawdzi się specjalne odkurzacz. Wystarczy, że podłączymy go do pompy i możemy przystąpić do sprzątania. Wyposażony jest teleskopowy kij oraz długi, nawet kilkumetrowy wąż, co znacznie ułatwi nam tę czynność. Ponadto niewielka waga sprawia, że może go bez problemu używać każdy.

 

Siatka do wyławiania liści i owadów

Możemy także postawić na mechaniczne metody oczyszczania. Do tego wystarczy nam kupno specjalnej siatki do wyławiania większych i mniejszych zanieczyszczeń. W zestawie znajdziemy siatkę podobną do tej na motyle oraz regulowaną, teleskopową rączkę. Jest to metoda bardziej pracochłonna, jednak niemniej skuteczna i na pewno pomoże nam pozbyć się z wody liści i owadów.

 

Działania prewencyjne

To, ze lepiej zapobiegać niż leczyć, wiadomo nie od dziś. Warto zatem zainwestować w oczyszczacz w postaci wanienki, który służy jako wycieraczka do stóp przed wejściem do basenu. Ten funkcjonalny gadżet pozwoli znacznie ograniczy ilość przenoszonych do basenu zanieczyszczeń, takich jak piach, żwir czy trawa.

Pamiętajmy, że dbanie o czystość basenu, pozwoli uniknąć konieczności częstego wymieniania wody. Zainwestowanie w kilka niezbędnych gadżetów, pozwoli nam miło spędzać czas w ogrodowym basenie, czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
ogrodosfera.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także