
Gliwicki magistrat zrezygnował z przeprowadzenia kolejnego, czwartego już przetargu, który miałby wyłonić operatora Hali Gliwice i poinformował o przekazaniu obiektu w ręce PWiK Gliwice. Gliwicka hala to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.
PWiK od 2013 roku sprawuje funkcje nadzorcze nad realizacją inwestycji jako menadżer projektu. Teraz wiadomo także, że po zakończeniu budowy, Hala Gliwice stanie się własnością miejskiej spółki.
"Pomimo tego, że uważaliśmy - mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic - iż zewnętrzny operator hali byłby najlepszym rozwiązaniem, kolejnego przetargu na zarządzanie Halą Gliwice nie będzie. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że nie przyniósłby on zapewne spodziewanych rezultatów."
Hala jest już praktycznie gotowa. Podstawowe prace budowlano-montażowe zostały zakończone. Trwają prace i rozruchy poszczególnych urządzeń i instalacji oraz przeglądy poszczególnych fragmentów obiektu. Zakończono również przebudowę ulic wokół Hali. Pierwszej imprezy można się tu spodziewać z początkiem 2018 roku.
Całkowity koszt inwestycji to prawie 400 mln zł. Na kompleks składają się m.in. hala główna, hala treningowa i zewnętrzny garaż wielopoziomowy. Trybuny głównego obiektu pomieszczą ponad 13 tysięcy widzów. Mniejsza hala przewidziana jest na 1,2 tys. miejsc.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- onet.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
-
-
-