Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2004-12-06 | Ostatnia aktualizacja: 2004-12-06
Kontrakt Hydrobudowy 9 w Elblągu

Kontrakt Hydrobudowy 9
w Elblągu
Zadanie obejmuje modernizację i rozbudowę stacji uzdatniania wody "Malborska", remont i rozbudowę zbiornika wody pitnej "Częstochowska" i wymianę sieci wodociągowej na terenie miasta. W ramach modernizacji SUW "Malborska" przewiduje się wprowadzenie nowej technologii polegającej na napowietrzaniu wody w układzie otwartym, dwustopniowej filtracji wody z prędkością 9m/h., awaryjnej dezynfekcji i magazynowaniu wody w zbiornikach. Docelowa wydajność SUW wyniesie 12.960 m. sześ. na dobę.
W ramach zadania związanego ze zbiornikiem wody przewiduje się jego remont oraz zwiększenie pojemności do 5.170 m3. Przewiduje się także wymianę sieci wodociągowej o łącznej dł. ok. 11 km. Do wymiany przewidziano odcinki o największym wskaźniku awaryjności. Nowe sieci wykonane zostaną z żeliwa sferoidalnego.
Całkowity koszt tego bardzo ważnego w skali całego miasta przedsięwzięcia wyniesie 17 125 248 euro, w tym 60 % to dotacja ISPY. W 2003 r. projekt uzyskał dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 6 mln euro. Pozostała kwota to środki EPWiK.
W czasie uroczystego podpisania kontraktu obecni byli pełnomocnik zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Lesław Puczniewski, dyrektor departamentu Przedsięwzięć Spójności NFOŚiGW Norbert Słowik, prezydent Elbląga Henryk Słonina.
Elbląski wniosek o unijne dofinansowanie projektu w ramach programu ISPA jest jednym z 22 wniosków , które zostały zakwalifikowane . O umieszenie w programie ISPA zabiegało w skali kraju 380 projektów.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- UM Elbląg

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak napełnić układ centralnego smarowania?
W maszynach wymagających ciągłego smarowania, po zainstalowaniu układu smarowania konieczne jest właściwe napełnienie przewodów smarowych oraz...
-
MKiW Czarnków wykorzystują pompy Qdos do dozowania chemikaliów
Miejska spółka wodnokanalizacyjna w dwunastotysięcznym Czarnkowie nad Notecią (województwo wielkopolskie) potrzebowała prostych, niezawodnych i...
-
-
-
-