Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-11-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-11-08
Kto zatruwa San?
Inspektorat Ochrony Środowiska potwierdził, że do jednego z dopływu Sanu są regularnie zrzucane ścieki. Sprawa już od jakiegoś czasu trapi mieszkańców 40-tysięcznego Sanoka, ponieważ nieopodal znajduje się ujęcie wody pitnej dla nich.

Podejrzewają że potok jest zanieczyszczany przez ścieki z instalacji burzowej. Interwencja mieszkańców Sanoka dotychczas nie przyniosła rezultatów. Sprawą zajął się Inspektorat Ochrony Środowiska i po przebadaniu próbki wody, potwierdził skażenie potoku fekaliami.

Inspektorat oczekuję, że sprawą winnych zajmą się pracownicy służb miejskich. Ci jednak tłumaczą się że złapanie winnych może znacznie przedłużyć się w czasie ze względu na obszar powierzchni z jakiego spływają ścieki. Na dodatek instalacja w wielu miejscach jest przestarzała i liczy nawet 30 lat. Obiecują jednak, że w ciągu kilku tygodni źródło zanieczyszczeń powinno zostać zlokalizowane i zniszczone.

Faktem, pocieszającym dla mieszkańców, w tej sprawie jest informacja, że dotychczas źródło wody pitnej nie zostało skażone.

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
tvp.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także