Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-09-18  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-09-18
Międzynarodowe badania nad osadem czynnym
Międzynarodowe badania nad osadem czynnym
Międzynarodowe badania nad osadem czynnym
Biolodzy molekularni z University of Queensland’s Advanced Wastewater Management Centre (AWMC) współpracować będą z europejskimi uczelniami w badaniach nad granulowanym osadem czynnym pracującym w warunkach aerobowych.

Profesor Linda Blackall (Australia), wraz ze współpracownikami z ośrodka badawczego Environmental Biotechnology CRC działającym na AWMC opracowała nową i efektywną technologię obniżania zawartości składników elementarnych takich jak azot, fosfor oraz węgiel w ściekach przemysłowych. W jej opinii technologia granulowanego osadu stanowi potencjalnie bardzo dobrą alternatywę w stosunku do stosowanych powszechnie technologii przede wszystkim pod względem obniżenia zawartości węgla i w konsekwencje zmniejszenia ilości produkowanego osadu. W porównaniu z tradycyjną techniką urządzenia pracujące z granulowanym osadem czynnym potrzebują jedynie 25 proc. powierzchni oraz zużywają o wiele mniejsze ilości energii potrzebnej do pompowania jak również lepsze jest wykorzystanie rozpuszczonego tlenu.

Obecnie trwają dalsze badania nad udoskonaleniem technologii osadu granulowanego wspólnie z europejskimi ośrodkami badawczymi - Istituto di Ricerca Sulle Acque (IRSA, Rzym, Włochy) i Technical University Delft (TUD) z Holandii. W opinii Australijczyków współpraca z Europą daje możliwość wykorzystania dużych możliwości miejscowych instytutów badawczych i szybkiego wprowadzenia opracowanej technologii na rynek. Z uwagi na duże ilości ścieków o wysokiej zawartości materii organicznej produkowanych na całym świecie badacze spodziewają się sukcesu w komercjalizacji ich technologii.

(pj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
uq.edu.au
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także