Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-12
MPWiK w Warszawie ufundowało nagrody dla niepełnosprawnych sportowców
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

Pływaczka Julia Chmielewska i kajakarz Arsen Śliwiński zostali wyróżnieni w konkursie "Woda bez barier". Jest to konkurs dla niepełnosprawnych sportowców uprawiających dyscypliny związane z wodą, którego fundatorem są warszawskie wodociągi. Nagrody wręczono 2 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy.

Szesnastoletnia Julia Chmielewska, zawodniczka Warszawskiego Klubu Sportowego Młodzieży Niedosłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych, to rekordzistka kraju na 50 m i 200 m stylem klasycznym niesłyszących juniorów w kategorii od 15 lat do 17 lat oraz seniorów. W ubiegłym roku podczas XXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Samsunie wywalczyła trzy brązowe medale na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym.

Arsen Śliwiński, który reprezentuje barwy Warszawskiego WKK, to wicemistrz świata na dystansie 200 m w dwójce kanadyjek z Belgradu. Jest on także brązowym medalistą Mistrzostw Europy do 23 lat.

O wyborze laureatów we wszystkich kategoriach zdecydowała Kapituła Plebiscytu, w której skład weszli wybitni polscy sportowcy z Ireną Szewińską na czele. Nagroda „Woda bez barier" została przyznana po raz drugi w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. W 2017 r. otrzymali ją pięcioboistka Oktawia Nowacka oraz pływak Wojciech Makowski. Koncepcja wyróżnienia jest wynikiem współpracy MPWiK z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
mpwik.com.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :