Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-07-14 | Ostatnia aktualizacja: 2006-07-14
Nagroda dla koszalińskich MWiK

Nagroda dla koszalińskich MWiK
Stacja Uzdatniania wody w Mostowie koło Koszalina ma wydajność 30 tys. m3/dobę, składa się z budynku wielofunkcyjnego technologicznego z dyspozytornią oraz obiektów technologicznych. W wielofunkcyjnym obiekcie techn. znajdują się pomieszczenia: filtrów otwartych, obsługi urządzeń technologicznych, pompowni, pomostów technologicznych, magazynu podchlorynu, chlorowni, komory transformatorowej, rozdzielni, dmuchaw, dyspozytorni, socjalne itd. Głównymi obiektami budynku wielofunkcyjnego są: hala filtrów i pompownia.
Koszalin posiada obecnie dwie nowoczesne stacje uzdatniania wody w Mostowie i Koszalinie, dwie magistrale dosyłowe na trasie Mostowo – Koszalin, dwa zbiorniki wyrównawcze na Górze Chełmskiej, nowoczesną oczyszczalnia ścieków i ponad 350 kilometrów sieci wodociągowej oraz 226 km sieci kanalizacyjnej. Koszaliński, pierścieniowy system zaopatrzenia w wodę wyróżnia się wysokim stopniem bezpieczeństwa.
Celem konkursu Budowa Roku jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Konkurs służy promocji inwestorów i wykonawców. Ocena uczestników Konkursu obejmuje m. in. jakość robót, organizację budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. W tym roku organizowana jest kolejna edycja konkursu „Budowa Roku”, zgłoszenia można przesyłać do 30 września. Odpowiedni formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu znajdują się na internetowych stronach PZITB.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
Dobór pomp. Pompy na miarę.
W wodociągach miejskich, pracujących w warunkach małej różnicy wysokości położenia punktów zaopatrywanych w wodę oraz potrzeby tłoczenia...
-
-
-
-