Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-09-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-09-21
Nanotechnologia pomoże w oczyszczeniu wody w Nowym Orleanie
Nanotechnologia pomoże w oczyszczeniu wody w Nowym Orleanie
Nanotechnologia pomoże w oczyszczeniu wody w Nowym Orleanie
Amerykańska firma Interface Sciences Corporation wykorzystując zdobycze nanotechnologii zamierza wprowadzić na rynek swój produkt, który pomoże pozbyć się produktów ropopochodnych obecnych w wodzie zalanego Nowego Orleanu. Przy okazji odzyskana zostanie ropa naftowa, którą będzie można na nowo użyć w przemyśle.

Opracowano materiał, który absorbuje do 40 krotnie więcej ropy naftowej niż wynosi jego masa. Ponieważ absorbent wchłania tylko ropę naftową, po desorpcji odzyskuje się ją bez zawartości wody. Materiał ISC został opracowany na bazie opatentowanej technologii Self-Assembled-Monolayer (SAM).

Mitch Hawkins, prezes zarządu ISC powiedział: „Naszym pragnieniem jest wprowadzenie absorbentu do sprzedaży w wielu miejscach na świecie tak, aby mógł być on pomocny w likwidowaniu wycieków ropy naftowej. Takich wycieków zdarza się co roku ok. 3000”. Firma ogłosiła wprowadzenie produktu 6 miesięcy przed planowaną premierą ze względu na zniszczenia jakich dokonał huragan Katrina.

Prezydent ISC, Chuck Fishel stwierdził, że ich firma nie była przygotowana na tak szybkie i w takiej skali wprowadzenie produktu na rynek, jednak zdoła ona zaopatrzyć służby ratownicze w Nowym Orleanie. ISC będzie potrzebowała odpowiedniego partnera, który zwiększy jej zdolności produkcyjne oraz zwiększy sieć sprzedaży.

Interface Sciences Corporation jest firmą sektora nanotechnologii, która przejęła część technologii opracowanych przez rządowe laboratoria. Głównym obszarem zainteresowań firmy są nowe materiały oraz powłoki wykonywane w nanoskali dla takich dziedzin jak usuwanie skutków wycieków ropy naftowej oraz produkcja kompozytów wysokiej klasy materiałów używanych w sporcie.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Water Quality Products
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także