Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-03-27 | Ostatnia aktualizacja: 2006-03-27
Nowe źródło wody leczniczej w Busku Zdroju

Nowe źródło wody leczniczej w Busku Zdroju
Aby mogło dojść do eksploatacji nowoodkrytego źródła musi być spełnionych wiele warunków. Złoże musi być dokładnie zbadane, a następnie należy uzyskać koncesję. Jednym z warunków jest to, że eksploatacja źródła nie może doprowadzić do zaniku innych źródeł, już eksploatowanych.
Z odkrycia najbardziej cieszą się władze Buska i właściciele sanatoriów. Obecnie w mieście jest jedno ujęcie w należącym do państwowej spółki Uzdrowisko Busko Zdrój sanatorium Marconi, skąd woda trafia do innych zakładów. Niestety, wody nie starcza dla wszystkich chętnych. Są określone limity wydobycia (73 tys. metrów sześciennych wód siarczkowych rocznie, istnieją również limity dzienne), których nie wolno przekraczać. Część inwestorów chcących wybudować kolejne sanatoria w Busku zrezygnowała, gdy się dowiedzieli o problemach z dostępnością wody leczniczej.
Busko-Zdrój jest jednym z głównych uzdrowisk polskich. Położone jest w południowej części woj. świętokrzyskiego, w odległości 50 km na południe od Kielc. Leży na wysokości 220-250 m n.p.m. w regionie zwanym Ponidzie. Głównym bogactwem uzdrowiska są wody siarczkowe, jodkowo-bromkowe oraz borowiny.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Gazeta.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uzdatnianie wody w przemyśle i w domu - jakie rozwiązania wybrać?
Uzdatnianie wody w przemyśle Czy woda w przemyśle i w domu na pewno wymaga uzdatniania? Czy jej jakość nie jest wystarczająca, by móc z...
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.plCzystość wody jest pojęciem rozumianym na wiele sposobów. Dla osoby zażywającej kąpieli w jeziorze ważny będzie brak chemicznych...
-
-
-
-
-