Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-09-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-09-15
Otwarcie oczyszczalni w Rozprzy
Otwarcie oczyszczalni w Rozprzy
Otwarcie oczyszczalni w Rozprzy
W gminie Rozprza działa już nowa oczyszczalnia ścieków. Znajduje się na miejscu starej oczyszczalni w Rozprzy. Jej budowa trwała rok i kosztowała 3,6 mln złotych.

Nowa oczyszczalnia jest obiektem w znacznym stopniu zautomatyzowanym. Jest w stanie przyjąć 500 m3 nieczystości na dobę – to dwa razy więcej niż przyjmowała stara oczyszczalnia. Inwestycja objęła także budowę drogi dojazdowej do oczyszczalni. Nawierzchnia drogi wykonana została z betonu asfaltowego. A jej modernizacja kosztowała ponad 200 tys. złotych.

Na budowę oczyszczalni ścieków gmina otrzymała pożyczę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi wójt gminy, Ryszard Witek.

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
rozprza.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także