
Spółka Pentair zajmująca się dostarczaniem technologii w zakresie oczyszczania ścieków opracowała nową metodę nanofiltracji wykorzystującą membrany z włókna syntetycznego, która ma pomóc w stawianiu czoła wyzwaniu wzrastającego zapotrzebowaniem na wodę pitną.
Pentair uważa, że jego nowa technologia CRP (Colour Removal Package) z serii X-Flow upraszcza proces filtracji wody i oferuje przemysłowi zajmującemu się oczyszczaniem ścieków nowe możliwości. Membany CRP mają przewagę nad dostępnymi dotychczas technologiami pod kilkoma względami, z których najważniejszym jest aż 99.999-procentowa skuteczność w usuwaniu bakterii i wirusów.
W-ce prezydent Pentair, Phil Rolchigo, powiedział, że w odpowiedzi na rosnące na całym świecie zapotrzebowanie na czystą wodę firma dokonała kilku inwestycji w rozwój nowych technologii. "Innowacyjność naszej metody nanofiltracji leży w jej zdolności do przetwarzania złożonych mieszanek związków organicznych znajdujących się w świeżej wodzie. W wyjątkowy sposób radzi sobie ona z trudnościami, jakie wiążą się z procesem filtrowania wody pitnej, oraz jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod uzdatniania wody dostępnych w branży." - dodał Rolchigo.
Nanofiltracja umożliwia usuwanie zanieczyszczeń takich jak bakterie, kwasy humusowe i związki organiczne. Pozwala także na zachowanie pożądanego poziomu zdrowych minerałów takich jak wapń i magnez. Pentair stwierdził, że ich technologia może być bardziej energooszczędna i tańsza niż odwrócona osmoza oraz może usuwać więcej zanieczyszczeń niż proces ultrafiltracji.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Odwrócona osmoza: zasady i możliwości zastosowania
Odwrócona osmoza jest jednym z najczęściej stosowanych procesów membranowych w technologii uzdatniania wody. Sprawdza się przy...
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
www.laboratoria.xtech.plWoda ma nieodpowiedni smak lub zapach? A może pozostawia po sobie osady? Jeśli chcesz wiedzieć, z czego wynikają takie problemy, koniecznie...
-
-
-
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl