Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-03-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-03-20
Powstaje największa instalacja do odsalania wody morskiej w Europie
W nadmorskim mieście powstanie największa stacja odsalania wody w Europie
W nadmorskim mieście powstanie największa stacja odsalania wody w Europie

Rząd Hiszpanii poinformował, że już niedługo pracę rozpocznie budowana od kilu lat instalacja do odsalania wody morskiej w mieście Torrevieja. Będzie to największy obiekt tego typu w Europie, produkujący 240 tys. m³ wody pitnej dziennie.

Instalacja znajduje się w nadmorskim mieście Torrevieja, położonym w południowo-wschodniej prowincji Hiszpanii.  Jej działalność posłuży zarówno do zaopatrzenia mieszkańców regionu w wodę pitną, jak i do irygacji okolicznych terenów rolnych. Wedle planów stacja zapewni 240 tys. m³ świeżej wody dziennie dla 400 tys. osób. Oprócz tego wyprodukuje ok. 80 milionów m³ rocznie wody w celu nawodnienia blisko 8 tys. hektarów pól uprawnych.

Koszt budowy instalacji to ok. 300 milionów euro. Będzie ona wykorzystywać proces odwróconej osmozy do odsalania wody. Proces budowy stacji został opóźniony o trzy lata, głównie z powodu zawirowań politycznych w Hiszpanii.

(rw)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
world-technology.net
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także