
Siemens Water Technologies oraz Texas A&M AgriLife Research zgodziły się rozwinąć i udostępnić do celów komercyjnych technologię chemicznego oczyszczania wody i ścieków z metali ciężkich.
Technologia ta będzie wykorzystywać aktywne żelazo wynalezione przez Yonghenga Huanga, który jest profesorem inżynierii biologicznej i rolniczej na Texas A&M University. Dzięki niej będzie można usuwać z wody selen, rtęć oraz inne metale ciężkie i półmetale, tak aby odpowiadała ona normom określającym limit uwalnianych w procesie przemysłowym zanieczyszczeń. Mogłaby ona także zwiększyć wydajność oczyszczania w różnych temperaturach i poziomach pH w porównaniu z istniejącymi metodami uzdatniania.
Dyrektor AgriLife Research Craig Nessler pryzynał, że jest bardzo zadowolony, że partnerstwo jego firmy z Siemensem przyniesie ekologiczne i ekonomiczne korzyści w różnych sektorach przemysłowych.
Prezes Siemens Water Technologies Lukas Loeffler powiedział, że przemysłowcy poszukują nowych rozwiązań, które pozwolą im na działalność zgodną z regulacjami dotyczącymi emisji metali ciężkich: "Porozumienie między AgriLife Research i Siemens Water Technologies pomoże w zaspokojeniu tych potrzeb. Jest to kolejny przykład naszego oddania na rzecz tworzenia innowacji poprzez badania naukowe oraz potwierdzenie naszej wiodącej pozycji w branży."
(mk)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- water-technology.net

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Odwrócona osmoza: zasady i możliwości zastosowania
Odwrócona osmoza jest jednym z najczęściej stosowanych procesów membranowych w technologii uzdatniania wody. Sprawdza się przy...
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
-
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl