Tegoroczna, 3. edycja Gdańsk Maratonu przyciągnęła rekordową liczbę 3,4 tys. uczestników. Podczas biegu wypili oni rekordową ilość 60 tys. kubków wody, którą prosto z ujęć głębinowych dostarczyła im spółka Saur Neptun Gdańsk.
"Było to możliwe - mówi Jacek Kieloch, wiceprezes SNG - dzięki instalacji, którą specjalnie na potrzeby tej imprezy skonstruowaliśmy w ubiegłym roku. Przygotowania do maratonu to dla nas duże przedsięwzięcie logistyczne. Każdy z punktów, zlokalizowanych wzdłuż trasy zlokalizowany był przy hydrancie. Punkt poboru wody musieliśmy przygotować, tak by wolontariusze mogli czerpać wodę podawaną zawodnikom."
Podawana maratończykom woda pochodziła ze studni trzecio- i czwartorzędowych oraz kredowych, co oznacza, że była to woda naturalnie czysta nie wymagająca skomplikowanych metod uzdatniana. Była to woda w większości średniozmineralizowana, a więc dostarczyła sportowcom niezbędnych im podczas wysiłku mikroelementów, jak wapń, magnez, potas czy sód.
1. i 2. edycja maratonu w Gdańsku już dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na dystansie maratonu. Tytuł ten przyznawany był w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl.
"Świetna impreza! - mówi Anna, która ukończyła bieg. Punkty odżywcze na najwyższym poziomie! Wspaniali wolontariusze. Wspaniała obsługa. Pomoc! Bardzo dużo punktów z wodą! Wszystko bez zastrzeżeń!!! Dziękuję!!!"
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- sng.com.pl
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Spadki ciśnienia wody w instalacjach - skąd się biorą i jak im zapobiegać?
Spadek ciśnienia wody rzadko ma jedną przyczynę. Zwykle wynika z nakładania się kilku zjawisk: chwilowo większego poboru, oporów...
-
Jakie zastosowanie mają wyroby gumowe w przemyśle
Wyroby gumowe, dzięki swojej elastyczności, wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne, stanowią kluczowy element w wielu gałęziach...
-
-
-
-
