Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-09-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-11
Studzienka wodomierzowa podstawą instalacji wodnej każdego domu
główne_jpg
główne_jpg

Żaden budynek mieszkalny nie może funkcjonować bez odpowiedniej i sprawnej instalacji wodociągowej, dzięki której możliwe jest wykonywanie codziennych czynności, np. pranie, zmywanie naczyń czy kąpiel. Każdy mieszkaniec musi liczyć się z cyklicznym opłacaniem rachunków za zużytkowane media. Kontrolę pomiaru wody umożliwia wodomierz, który musi być bardzo sprawny, by nie zawyżać regularnej opłaty za wodę. Aby działał prawidłowo, wymagana jest studzienka wodomierzowa, która chroni go przed czynnikami zewnętrznymi.

Studzienka wodomierzowa – czym jest?

Każda studzienka wodomierzowa posiada dwie najważniejsze właściwości – absolutna ochrona wodomierza i przyłącza wodociągowego, a także możliwość łatwego i bezproblemowego odczytania wartości z licznika wody. Szeroki wybór można odnaleźć w Hurtowni Cetel, gdzie znajdują się studnie o różnych wymiarach, głębokościach, a także przeznaczeniu. Studzienka wodomierzowa może być wytworzona z betonu lub tworzywa sztucznego. Powinna posiadać również solidną pokrywę, dzięki której zachowa absolutną szczelność i nie ulegnie awarii, w rezultacie doprowadzając do zamarznięcia wodociągu.

Studzienka wodomierzowa – gdzie montować?

Studzienka wodomierzowa może być montowana na terenie posesji, pod powierzchnią ziemi lub poza posesją, na przyłączu wodociągowym. Niezwykle istotne jest, by przed jej wyborem przeanalizować cechy podłoża, na którym będzie osadzona. Najważniejsze jest sprawdzenie poziomu wód gruntowych oraz wilgotności gruntu. Wyróżniamy studzienki wodociągowe z dnem, przeznaczone do terenów suchych, nienarażonych na gwałtowne i nawalne opady oraz wylewanie wody ze zbiorników wodnych, a także studnie z dnem, które sprawdzają się na podłożu podmokłym. Studzienka wodomierzowa z dnem działa na zasadzie termosu. Chociaż te kroki mogą wydawać się pracochłonne, przynoszą długoterminowe korzyści. Zapobiegają późniejszym usterkom studni, które z pewności doprowadzą do osłabienia szczelności i zamarznięcia wodociągu. Naprawa wodociągu związana jest z bardzo wysokimi kwotami, które nasz portfel na pewno odczuje. Studzienka wodomierzowa bez awarii to studnia sprawna przez wiele lat.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Hurtowni Cetel
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.