Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-26
Szczeciński ZWiK kupił elektryczne samochody
Samochód elektryczny nie emituje żadnych spalin
Samochód elektryczny nie emituje żadnych spalin

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie zakupił dwa ekologiczne Volkswageny e-Golfy z napędem elektrycznym. Będą służyły pracownikom wodociągów do pomocy przy odczytach wodomierzy radiowych.

Według informacji Volkswagena elektryczne Golfy mogą pokonać do 300 km na jednym ładowaniu, co czyni je doskonałym środkiem do przemieszczania się w terenie miejskim. Samochód elektryczny nie emituje żadnych toksycznych substancji do atmosfery. Jedyny hałas to szum opon i opory powietrza.

To pierwsze samochody o napędzie elektrycznym w szczecińskich wodociągach. ZWiK zadeklarował, że udostępni mieszkańcom stację ładowania takich pojazdów. Znajduje się ona przy siedzibie firmy.

Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. ZWiK uzyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko 140 tys. złotych.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
zwik.szczecin.pl

Komentarze (1)

 • TK

  2018-01-11 12:05

  woda musi podrożeć :) prezes takiej "polskiej wody" nie kupiłby prywatnie auta elektrycznego, bo się nie opłaca, ale za cudze pieniądze chętnie go przetestuje

  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :