
14 listopada w siedzibie MPWiK w m.st. Warszawie S.A. podpisano umowę na budowę kolektora ściekowego, który ma uzupełniać sieć tranzytową układu przesyłowego ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka". Kolektor będzie miał 3m średnicy i ponad 3 km długości. Pozwoli on na odciążenie działającego od 50 lat Kolektora Burakowskiego.
Budowa kolektora Burakowskiego-Bis ma kluczowe znaczenie dla poprawy funkcjonowania systemu kanalizacji lewobrzeżnej Warszawy. Kolektor Burakowski został wybudowany wzdłuż ul. Marymonckiej w 1961 roku i jego zadaniem był tranzyt ścieków z centralnych i północnych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do układu przesyłowego ścieków pod Wisłą. Dzięki nowemu kolektorowi zwiększy się bezpieczeństwo pracy sieci, ponieważ zmniejszy on występowanie niekorzystnego zjawiska ciśnieniowego przepływu ścieków kolektorem grawitacyjnym. Umożliwi on także retencję nadmiaru ścieków, dzięki czemu ograniczona zostanie ilość zrzutów burzowych do Wisły, oraz pozwoli na czasowe wyłączenie kanału w celu wykonania prac konserwujących.
Wykonawcą projektu zostało konsorcjum firm składające się ze spółek: Inżynieria Rzeszów S.A. (lider), BESTA przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., Sack Invent Poland Sp. z o.o., ABIKORP Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o..
Inwestycja realizowana w ramach Projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – Faza IV" współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej warta jest 194 mln zł netto. Zadanie ma zostać wykonane do końca 2015 roku.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mpwik.com.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.plCzystość wody jest pojęciem rozumianym na wiele sposobów. Dla osoby zażywającej kąpieli w jeziorze ważny będzie brak chemicznych...
-
-
-