Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-09-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-10
WEG opracował powłokę antywirusową
fot. pixabay
fot. pixabay

Brazylijski producent sprzętu przemysłowego, firma WEG opracowała powłokę antywirusową, która sprawia, że 99,9% cząsteczek koronawirusa staje się nieaktywna w ciągu kilku minut od kontaktu z powierzchnią.

Powłoka na bazie poliuretanu jest przeznaczona do ochrony sprzętu przemysłowego używanego w środowiskach wysokiego ryzyka, takich jak szpitale i laboratoria, a także do stosowania w innych typach maszyn i systemach transportu publicznego.

Powłoka W-Thane APA 501, dostępna w różnych kolorach, jest wynikiem prac badawczo-rozwojowych realizowanych w WEG Coatings and Varnishes. Zawierająca środki przeciwwirusowe warstwa zapewnia, że koronawirus nie może przetrwać na jej powierzchni. Została skutecznie przetestowana na szczepie MHV-3.

- Dokładamy wszelkich starań, aby opracowywać technologie zwalczania Covid-19 - powiedział Reinaldo Richter, dyrektor WEG Coatings - Osiągnęliśmy oczekiwany wynik w rekordowym dla nas czasie.

Powłoka jest zgodna z zaleceniami brazylijskiej Narodowej Agencji Nadzoru Zdrowia i produkowana zgodnie z metodologią określoną w normie BS ISO 21702: 2019.

(rr)

 

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także