Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-08-10 | Ostatnia aktualizacja: 2007-08-10
Wisła opada

Wisła opada
Woda dostarczana mieszkańcom Warszawy pobierana jest z siedmiu ujęć infiltracyjnych (spod dna rzeki) znajdujących się na Wiśle. Od kilku lat MPWiK przygotowywało układy technologiczne w taki sposób, by wszystkie ujęcia na Wiśle mogły współpracować ze sobą pod kątem technicznym (np. przełączenia) jak i technologicznym (jakość wody). Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwo jest przygotowane na bardzo niski stan wody w rzece. W praktyce oznacza to, że pomimo obniżonego poziomu wody w Wiśle, do zakładów wodociągowych wpływa wystarczająca ilość wody, która po uzdatnieniu wpuszczana jest do sieci miejskiej. Jak zapewnia rzeczniczka MPWiK, Joanna Korzeniewska, zachowane są parametry jakości.
Wraz z niskim stanem Wisły zwiększa się ilość zanieczyszczeń w wodzie. MPWiK prowadzi ciągły monitoring na ujęciach wody:
• co 1,5 minuty prowadzony jest odczyt podstawowych wskaźników chemicznych wody
surowej (np. pH, temperatura, mętność);
• dodatkowo na ujęciach prowadzony jest tzw. biomonitoring – woda surowa testowana
jest na organizmach żywych, czyli rybach pływających w specjalnie skonstruowanych
akwariach). Jeśli podczas monitoringu zostanie zauważane jakiekolwiek odchylenie od przyjętych norm, zakład wodociągowy może natychmiast np. wyłączyć elementy technologiczne pracującego układu.
Mieszkańcy stolicy nie muszą obawiać się o brak wody w kranach. Dostarczana woda jest wielokrotnie przebadana i spełnia wszelkie normy jakościowe.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- MPWIK

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
Pijmy wodę z kranu!
– Woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a potwierdzają to certyfikaty – taką optymistyczną informacją rozpoczęła konferencję prasową Dorota...
-
-
-
-