Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-03-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-03-25
Władze Paryża promują miejską wodę
Władze Paryża promują miejską wodę
Władze Paryża promują miejską wodę
Władze Paryża rozpoczęły akcję dystrybucji darmowych zaprojektowanych specjalnie na tą okazję karafek, mających przekonać Paryżan, że woda z miejskich wodociągów jest równie dobra jak woda butelkowana.

Najnowszy raport podaje, że 51% mieszkańców Paryża spożywa każdego dnia wodę w butelkach. Szklane naczynia, w których rozdawana jest miejska woda, zostały stworzone przez sławnego projektanta mody Pierre’a Cardin. Noszą one logo publicznej spółki wodociągowej Eau de Paris, a w górnej części mają kształt przypominający wierzę Eiffla.

Połowa wody wodociągowej stolicy Francji jest przepompowywana z rzek Sekwana i Marne, a następnie oczyszczana w trzech oczyszczalniach. Pozostałe 50% wody pochodzi ze studni artezyjskich, – które nie wymagają dodatkowego ciśnienia pomp, gdyż woda sama wypływa na powierzchnię.

„Ludzie kupują wodę w butelkach z powodu dobrego marketingu, zdaliśmy sobie sprawę, że jeżeli chcemy odzyskać klientów i przekonać ich do spożywania miejskiej wody, sami musimy zainwestować w marketing” powiedział Francuskiej Agencji Prasowej, Franck Madureira z Eau de Paris. „Wszytko sprowadza się do nadania paryskiej wodzie właściwego wizerunku i wyjaśnieniu, dlaczego warto ją pić”

Trzydzieści tysięcy karafek zostało zaprojektowanych w taki sposób, aby można było je przechowywać na drzwiach w lodówce. Napełnianie szklanych karafek wodą stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla butelek plastikowych. Wodociągi zapewniają, że jakość mineralna i sanitarna wody miejskiej jest równie wysoka jak dowolnej wody butelkowanej. We wtorek 22 marca, Eau de Paris, zainaugurowało Światowy Dzień Wody rozdając pierwsze karafki, przed Hotelem de Ville.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
http://news.bbc.co.uk
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także