Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-10-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-10-30
Wspólne ćwiczenia białostockich strażaków i wodociągowców
Wspólne ćwiczenia białostockich strażaków i wodociągowców
Wspólne ćwiczenia białostockich strażaków i wodociągowców
Na stacji uzdatniania wody w Pietraszach, białostoccy strażacy i sekcja awaryjnego ratownictwa Wodociągów Białostockich przeprowadziły wspólne ćwiczenia. To nie pierwszyzna na tym obiekcie, gdzie wykorzystywane są substancje chemiczne, zaliczone przez Straż Pożarną do kategorii niebezpiecznych. Wśród nich jest chlor, który dawkuje się do uzdatnionej wody, aby uniemożliwić rozwój bakterii i mikroorganizmów w sieci wodociągowej.

Doskonalenie umiejętności ratowniczych jest niezbędne, dlatego "niebezpieczne zdarzenie" upozorowano w okolicy chlorowni. To obiekt nowoczesny, spełniający najwyższe standardy technologii i bezpieczeństwa.

"Wypadek" polegał na uszkodzeniu beczki z chlorem podczas rozładunku. W skrócie - trzeba było odizolować ulatniający się - cięższy od powietrza - chlor stawiając "kurtynę wodną", uratować poszkodowanego pracownika, zabezpieczyć punkt wycieku i unieszkodliwić beczkę opróżniąjąc ją w komorze neutralizacji.

Celem ćwiczeń było m.in. sprawdzenie przygotowania i reakcji załogi Wodociągów na „nadzwyczajne zagrożenie” oraz sposobów postępowania ratowniczego Straży Pożarnej w specyficznych warunkach.

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
mmbialystok.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także