Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-05-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-05-08
"Nowe urządzenia, materiały i technologie w wodociągach i kanalizacji" - sprawozdanie z konferencji
Sprawozdanie z V ogólnopolskiej konferencji naukowo-szkoleniowej połączonej z wystawą „Nowe urządzenia, materiały i technologie w wodociągach i kanalizacji”

Konferencja odbyła się w dniach 18–20.04.2007 r. w Centrum Kongresowym Exbud – Skanska w Kielcach, a zorganizowana została przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Świętokrzyskiej wspólnie z Kieleckim Odziałem PZITS oraz Wodociągami Kieleckimi Sp. z o.o. Patronat nad konferencją objął Minister Budownictwa.

W gronie firm będących pozostałymi współorganizatorami znalazły się takie firmy jak: Grundfos Pompy Sp. z o.o., Geberit Sp. z o.o., KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o., P.V. Prefabet Kluczbork S.A., PFWiC Fila, Hydro-Vacuum S.A., Złote Runo, Krevox Sp. z o .o., WOD-KAN Consulting.

Patronat medialny nad konferencją objęty został przez czasopisma branżowe tj. Instal, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne, Ochrona Środowiska, Wodociągi-Kanalizacja, Przegląd Komunalny, Forum Eksploatatora oraz internetowy portal branżowy wodkaneko.pl.

Liczba członków Komitetu Naukowo-Technicznego wyniosła 19 osób, w tym 9-ciu profesorów będących przedstawicielami renomowanych technicznych uczelni w kraju, pozostałe osoby będące doświadczonymi praktykami reprezentowały firmy będące współorganizatorami konferencji.
Konferencja obejmowała swym zakresem następujące podstawowe działy tematyczne:
• Instalacje w wodociągach i kanalizacji (projektowanie, rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne, itp.)
• Urządzenia stosowane w instalacjach wewnętrznych wodociągowych i kanalizacyjnych oraz na sieciach zewnętrznych (pompy, armatura, itp.)
• Urządzenia stosowane w procesach uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków
• Rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne rur oraz budowli w sieciach i instalacjach
• Własności materiałów służących do zabezpieczeń antykorozyjnych oraz uszczelnień rur i zbiorników
• Sprzęt diagnostyczny, pomiarowy, BHP i badawczy, pojazdy specjalistyczne, sprzęt do czyszczenia sieci i instalacji
• Technologie budowy przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych metodami wykopowymi (deskowania, odwodnienia, zagęszczanie gruntu, itp.)
• Stan techniczny sieci i instalacji wodociągowych oraz kanalizacyjnych
• Problemy związane z eksploatacją systemów wodociągowych i kanalizacyjnych
• Drenaże oraz systemy odwodnieniowe dróg i ulic
• Aspekty prawne i ekologiczne związane z projektowaniem, budową oraz eksploatacją sieci
i instalacji

W czasie konferencji zostało wygłoszonych łącznie 42 referaty podczas obrad podzielonych na 7 sesji. Obradom towarzyszyła także wystawa wewnętrzna i zewnętrzna obejmująca łącznie 23 stanowiska.

W trakcie konferencji zostały także wręczone podczas uroczystej gali statuetki branżowe EUREKA 2007 w pięciu kategoriach. Statuetki otrzymały firmy: w kategorii innowacyjny produkt z zakresu sieci zewnętrznych w grupie urządzenia- Złote Runo oraz Grundfos Pompy Sp. z o.o., w kategorii innowacyjny produkt z zakresu sieci zewnętrznych w grupie materiały- P.V. Prefabet Kluczbork S. A., w kategorii innowacyjny produkt z zakresu instalacji wewnętrznych w grupie materiały- Poliplast Sp. z o.o., w kategorii innowacyjna technologia- Hydro-Vacuum S.A. oraz Geberit Sp. z o.o.

Ponadto wręczono dwie nagrody za najlepsze prace dyplomowe zrealizowane w roku akademickim 2005-2006 z zakresu technik bezwykopowych dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej.

Łączna liczba uczestników zakwaterowanych w dwóch hotelach wyniosła 155 osób. Dodatkowo w konferencji wzięło udział poprzez zwiedzanie wystawy lub częściowe uczestnictwo w obradach około 40 osób z Kielc i okolic, a także 45 osobowa grupa studentów.

Przewodniczący Konferencji
prof. dr hab. inż. Andrzej Kuliczkowski

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Politechnika Świętokrzyska
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :