Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-06-30 | Ostatnia aktualizacja: 2008-06-30
12 tys. zestawów do monitoringu czystości wody

12 tys. zestawów do monitoringu czystości wody
Inicjatywa Światowego Dnia Monitorowania Wody (World Water Monitoring Day - WWMD), powstała na bazie sukcesu National Water Monitoring Day w Stanach Zjednoczonych w 2002 roku, który ogłoszono z okazji 30. rocznicy wejścia w życie amerykańskiej ustawy o czystej wodzie (Clean Water Act).
W roku 2007 w Światowym Dniu Monitorowania Wody uczestniczyło ponad 46 tys. ludzi z 43 państw. Wg dyrektora IWA Światowy Dzień Monitorowania Wody zyskuje z każdym rokiem coraz więcej uczestników. Dzięki temu wzrasta presja na ONZ, aby z większą siłą promowałą temat czystej, bezpiecznej wody na świecie.
W roku 2008 Światowy Dzień Monitorowania Wody odbędzie się 18 września i trwał będzie do 18 października. Jest on ogólnoświatową okazją do pozytywnego działania na rzecz czystości rzek, jezior oraz innych zbiorników wodnych. Grupy wolontariuszy monitorujących jakość wody - studenci, uczniowie i nauczyciele, przedstawiciele władz lokalnych, entuzjaści czystej wody badają cztery wskaźniki jakości – temperaturę, pH, zawartość tlenu oraz zmętnienie.
Światowy Dzień Monitorowania Wody koordynowany jest przez Water Environment Federation (WEF) i International Water Association (IWA) przy współpracy sponsorów: U.S. Geological Survey, Amerykańską Agencję Środowiska (EPA), firmy: PerkinElmer, ITT Corporation, CH2M Hill oraz Smithfield Foods.
Więcej na temat Światowego Dnia Monitorowania Wody przeczytać można na stronie organizatorów - www.worldwatermonitoringday.org.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- pollutiononline.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Bakteria E. coli w wodzie - występowanie, objawy, zwalczanie
W wodzie przeznaczonej do spożycia istnieje ryzyko występowania mikroorganizmów zagrażających zdrowiu i życiu. Jednym z nich jest bakteria...
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
www.laboratoria.xtech.plWoda ma nieodpowiedni smak lub zapach? A może pozostawia po sobie osady? Jeśli chcesz wiedzieć, z czego wynikają takie problemy, koniecznie...
-
-
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl