Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-04-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-04-02
Czy wiesz, czym jest relokacja maszyn?
Czy wiesz, czym jest relokacja maszyn?

Transport ciężkiego sprzętu wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności, pozwoleń oraz uprawnień. Przydaje się też doświadczenie. Tymczasem trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek przemysł bez specjalistycznych maszyn.

 

Transport ciężkiego sprzętu wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności, pozwoleń oraz uprawnień. Przydaje się też doświadczenie. Tymczasem trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek przemysł bez specjalistycznych maszyn. Wiele z nich to konstrukcje wręcz ogromne, których transport jest sporym wyzwaniem, nawet jeśli mowa o stosunkowo niewielkich dystansach. Z pomocą przychodzi w tym przypadku usługa relokacji maszyn. To nie tylko przetransportowanie sprzętu z jednego miejsca do drugiego. Relokacja maszyn jest procesem bardziej skomplikowanym.

 

Kiedy konieczna jest relokacja maszyn?

Relokacja maszyn zwana jest niekiedy po prostu przenoszeniem maszyn. To w przypadku branży budowlanej działanie standardowe. W praktyce koparki, ładowarki,dźwigi czy spycharki nie mogą być przewożone na tradycyjnych przyczepach samochodowych czy samodzielnie poruszać się po publicznych drogach. Wówczas trzeba skorzystać z usługi relokacji. To sposób na ograniczenie kosztów operacji, a przy okazji gwarantuje on pełne bezpieczeństwo danego sprzętu.

Relokację maszyn przeprowadzają także firmy, które zmieniają swoją siedzibę i przenoszą linię produkcyjną do innego miasta. W takiej sytuacji ogromne znaczenie ma bezpieczne, sprawne i zgodne z prawem przetransportowanie w nowe miejsce specjalistycznych urządzeń. W końcu przedsiębiorcy zależy na tym, aby jak najszybciej wznowić działanie.

 

Wewnętrzna relokacja maszyn - na czym polega?

Oczywiście transport maszyn odbywać się może również w jednym zakładzie produkcyjnym np. pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami itd. Taka operacja bywa niekiedy bardzo skomplikowana. Największym problemem jest to, że w większości przypadków zakładu nie można czasowo zamknąć czy przerwać produkcji. Szczególną uwagę należy przy tym zwrócić na bezpieczeństwo samych pracowników. Relokacja maszyn nie może się również skończyć uszkodzeniem infrastruktury zakładu, co mogłoby zatrzymać proces produkcji.

 

Relokacja maszyn to nie tylko transport

Wiele osób uważa, że relokacja maszyn to nic innego, jak ich transport z miejsca A do miejsca B. Gdyby tak było, mówiono by o usłudze transportu. Tymczasem relokacja to określenie o wiele szersze, które obejmuje również załadunek, demontaż maszyny w celu jej bezpiecznego przewozu, przewóz, rozładunek oraz ustawienie maszyny w miejscu docelowym. Czasami przeprowadzany jest także demontaż i przekazanie maszyny do złomowania. Tym samym relokacja maszyn to usługa bardzo kompleksowa, której nie należy mylić z transportem.

Kluczem do sukcesu w przypadku relokacji maszyn jest dokładne zaplanowanie procesu. Tylko to stanowi gwarancję tego, że wszystkie prace zostaną wykonane z zachowaniem niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Najważniejsze jest zawsze zdrowie i życie pracowników, a potem kondycja samego sprzętu. Do relokacji maszyn należy więc podchodzić w sposób odpowiedzialny. Usługami tego rodzaju w praktyce zajmują się wyspecjalizowane firmy, które dysponują odpowiednim doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie. Muszą one też posiadać właściwe zaplecze logistyczne.

Artykuł stworzony przy współpracy z firmą Pat Solutions zajmującą się relokacją maszyn.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
patsolutions.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także