Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-10-29 | Ostatnia aktualizacja: 2009-10-29
Czystsza Bytomka dzięki separatorom

Czystsza Bytomka dzięki separatorom
Separator znajduje się na sieci kanalizacji deszczowej przed wylotem do odbiornika wód powierzchniowych, czyli potoku, rzeki lub rowu. Urządzenie pomaga oczyścić wody deszczowe z zanieczyszczeń mineralnych, a więc między innymi z piasków itp. oraz olejów i substancji ropopochodnych. Separator nie jest uciążliwy dla środowiska. Ponadto nie robi żadnego hałasu, bo nie ma napędów mechaniczno-elektrycznych.
A wszystko odbywa się tak: wody deszczowe i roztopowe spływają kanalizacją deszczową do potoku, rzeki lub rowu. Zanim do niego wpadną, przepływają przez separator. Tam zanieczyszczenia są wyłapywane i zatrzymywane tak, by do rzeki trafiła już oczyszczona woda. Żeby separator mógł prawidłowo działać, trzeba go minimum raz w roku czyścić z osadów.
Separatory są montowane na osiedlu Arki Bożka w Rozbarku, osiedlu Adamka w Łagiewnikach, przy ulicy Łagiewnickiej na terenie byłej oczyszczalni ścieków, w Szombierkach, Bobrku, Karbie, Miechowicach, Stroszku i Śródmieściu. Najbardziej na czystości zyskają: rzeka Bytomka oraz potoki - Rokitnicki i Segiet.
Wartość kontraktu to ponad 3,5 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Sanimet Krzysztof Grzywacz z Częstochowy.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- bytomski.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.plCzystość wody jest pojęciem rozumianym na wiele sposobów. Dla osoby zażywającej kąpieli w jeziorze ważny będzie brak chemicznych...
-
Pompy w branży wodno-ściekowej. Klasyfikacja funkcjonalna.
Głównym kryterium klasyfikacji pomp dla branży wod-kan jest podział ze względu na rodzaj transportowanego medium. Z powodu konieczności...
-
-
-
-
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
www.laboratoria.xtech.pl